1. 1.
  itirafçı terörist A.Ç.'nin pkk'dan kaçma öyküsünü kaleme aldığı önemli bir kitap.

  kitapta lider kadrolarının kadınlara nasıl tecavüz ettiklerini, ceza sistemleri ve pkk içerisinde çarpık ilişkiler konu edilmekteymiş.

  terörist örgütün kadınlara bakış açısı da geniş olarak irdeleniyor.

  çarpıcı cümlelerden bir tanesi ise; "Öcalan'ı peygamber diye hayal ettik, O BiZE TECAVÜZ ETTi", yazar ayrıca; "Kitabı örgütte tecavüze uğrayanlar için yazdım" diyor.
  2 -1 ... luke skywalker
 2. 2.
  Uğur Sümer'in Bir Savaş Bir insan kitabı ile Adil Harmancı'nın Daktilomda Postal izi kitapları okunduktan sonra özgürlüğe kaçış değil özgürlükten kaçış olduğu anlaşılacak olan kitaptır.

  Savaştan gazi çıkan askerler'in itiraflarını bolca okuyabilirsiniz. Hem aralarında Kürt olanlar da var. Sivrisinek gibi adam öldürenlerin , köy boşaltıp köy yakanların hikayesini bir de kendi ağızlarında dinlemeden işin kolayına kaçmak nasıl bir özgürlük betimlemesi olacaktır şaşarım. Ele geçirilen ve öldürülen kadınların memelerini kesmek , öldürülenlerin penislerinden maskot yapmak , hediye olarak kelle götürmek ve ölülerle fotoğraf çektirmek nasıl bir özgürlükmüş anlayalım icabında.

  Savaşın iki taraf için yarattığı insani erozyonla yüzleşmeye cesaret etmek gerek önce. Yoksa özgürlük diye milliyetçilik mi dayatılıyor biz mi çok safız anlamak mümkün değil. iyi beyin yıkamalar.
  -1 ... nekrofili