bugün

bugün doğum günü. artık 51 yaşında.
bu donanımda 5 tane adam olsa türk müziği level atlar.

2021' e de yalın - yaz gülü ve edis - martılar ile dağıttı.

bugüne kadar; ajda pekkAN, TARKAN, gülşen, izel, murat boz, hadise, göksel, mirkelam, yıldız tilbe, ebru gündeş, mustafa sandal vb.. isimlerin albümünü albüm yapmış adamdır.

seviliyorsun güzel insan, saygılar.
annesi Suna Uyandıran vefat etmiş.

https://www.hurriyet.com....=t.co&utm_medium=post
Berklee mezunu olup, film müzikleri de dahil popiler alaturka rock gibi birçok kulvarda başarılı işlere imza atmış aranjördür.
Edis' in roman şarkısını çok güzel aranje etmiştir.

Atari müziği falan var efsane.
adam işi biliyor ağbi.
bu ülkede işini iyi yapan ender insanlardan biri .
Gülşenle bebeklerine isim bulamayınca kod adını piku vermişler. garibimin doğacağı varsa da doğmaz artık.
(bkz: beni anlama)
bu adam efsane türkiyede yapılan en güzel şarkılara adamın eli değmiş oluyor dan dan dan.
02 albümünü şubatta çıkaracakmış.
tarkan'ın her parçasında imzası olup, bir şarkısının altyapısını birine benzetmeyen kaliteli aranjördür.
bu adamın tüm şarkıları düet'li. tek başına şarkı söylemekten korkuyor.
ozinga olarak tarkan'ın hüp'üne yaptığı mükemmel remiks ile adını geniş kitlelere duyurmuş aranjör.

bir de gora film müzikleri var tabi.
farkını daha 90'lı yıllarda yonca evcimik'in ''kıyamet günü''şarkısına yaptığı zımba gibi bir düzenlemeyle ortaya koymuş aranjör'dür.
dün akşam küçükçiftlik park'taki enrique iglesias konserinden önce sahneye çıkıp ne idüğü belirsiz şarkılar çalarak baş ağrıtan ve bol bol küfür yiyen adam.
her çıkan aranjörün david guetta'ya benzetildiği günümüzde ilk albümüye bu sıfata nail olan beklentimi çok yüksek tutmadığım şahıs.
çıkardiği 01 albümü ile çok başarili bir aranjor.
sanırım gugıldan türk popçuları diye aratıp sırayla onlarla albüm yapıyor. yetenekliyse demek ki.
daha önce berklee'de eğitim gören. türkiyede kendini sürekli yenileyebilen ve yeteneği olan sayılı aranjörlerden biridir. daha önce muziktek adlı müzik forumundaki üyelerle bilgilerini paylaşarak ne kadar pozitif bir insan olduğunu göstermiştir.
Son zamanlarda dinlediğim ne kadar güzel şarkı varsa bu adamın 01 adlı albümünden. Uzun süre sonra bi albüme para vericem sanırım.
kötü müzik yapıyor.
tarkan’in kankasi.

ayni karede: http://www.heryerdemuzik....tarkan_ozan_colakoglu.jpg
Yaptığı albümle ortalığı fena şekilde dağıtmıştır. Ben ki bir armin van buuren dinleyicisi olarak albümdeki ritimlerde progressive trance'in izlerini yakalıyorum. Kısacası Türkiyedeki aranjörlere feci bir çalım atmıştır ve albüm de hakettiği ilgiyi görüyor.
harika bir albüm çıkarmış. çok beğendim.
sertab erener'in son konserinde sahneye davet etmeyi unuttuğu ve şarkının yarısında olmadığını fark ettiği, akabinde "ay unuttum" deyip davet ettiği zavallıcık bir şahıs.