1. 1.
  *Michael Frayn tarafından yazılmış tiyatro oyunudur.
  1 ... muhasebeye giris
 2. 2.
  16 Kasım 2007 tarihinde Beşiktaş Kültür Merkezi'nde (BKM) oynanan bir tiyatro oyunu.

  Oyunda:

  - Yasemin Yalçın,
  - ilyas ilbey,
  - Şebnem Dönmez,
  - Kerem Atabeyoğlu,
  - Serhat Tutumluer,
  - Gülen Karaman,
  - Volkan Severcan,
  - Alp Kırsan,
  - Evren Kardeş yer almıştır.

  Efsanee nickli arkadaşım ile beraber katıldığım bu tiyatro oyunu son derece komik bir oyun olup 3 bölüme bölünmüştür. Özelikle 2. ve 3.bölüm bizi kopma noktasına getirmiştir. Şebnem Dönmez'de fiziği ile oyuna ayrıca bir renk katmıştır. *
  2 ... jamish efendy
 3. 3.
  izlediğim en sıkıcı oyunların ilk beşinde en üst sıraya oturmuştur. çıktığımda insanların neye güldüğünü hiç anlamadım. jartiyerli hatun varmış hadi gidelim diyen bir sürü abaza toplanmıştı salona bir de. kısacası sevmedim. ayrıca kocaeli büyükşehir belediyesi şehir tiyatroları'nda da oynanmıştır uzun bir süre ve orda da serhat tutumluer'le karşılaşırız.
  1 -1 ... m ilginc olsun istedim
 4. 4.
  (sinemada gördüm ama tiyatro da ilk defa jartiyerli gördüm) şeklinde yorumlarını bu sabah aldığım oyunun en can alıcı noktası sanırım , Şebnem Dönmezmiş...
  1 ... alesta
 5. 5.
  3 bölüme ayrılmış olup -sıkıcımsı- ilk bölümün ardından özellikle, oyunun inanılmaz hızlandığı 2. ve finali olan 3. bölümlerde koparan, bitene kadar şebnem dönmez'e maşallah çektiren eğlenceli oyun. ayrıca serhat tutumluer'in yerinde sahneye çıkan serhat kılıç gösterdiği alkışlanası performansı ile kendine hayran bırakmıştır.
  1 ... my moon
 6. 6.
  altınıza işemek deyiminin hayata geçtiği andır. kocaeli büyük şehir tiyatroları'nın başarıyla sahneye koyduğu oyundur. dekor ayakta alkışlacak cinstendir. sahne arkasını bu denli içten yaşatan bir başka sahne sanatı duyulmamış, görülmemiştir. sinema filmi tiyatro oyunu kadar etkileyici değildir. sahne sanatı her zaman bir adım öndedir.*
  ... amputemillitakimi
 7. 7.
  kocaeli şehir tiyatrolarında yıllarca oynayan, bu sezon ise istanbul şehir tiyatroları tarafından sergilenen kapı komedisi. (tiyatro tabirlerine aşina değilseniz, oyunu izleyince "kapı komedisi" ile neyi kastettiğimi anlayacaksınız.)

  iki perdede sergilenen, aslında üç bölümden oluşan bir oyun. yani özetle, aynı oyunu üç kez (ama farklı açılardan) izliyorsunuz.

  bu tekrarlar sayesinde bazı metinler zihne yerleşip, tekrara dayalı komedi öğeleri ortaya çıkıyor. ama dikkat süresinin iyice kısaldığı günümüzde dikkatli bir şekilde ve keyif alarak izlemek için bence uzun bir oyun.

  ayrıca tiyatral, abartılı oyunculuklar benim tarzım değil; ama yine de oyuncuların hakkını vermek lazım. sahnede oldukları sürece kan ter içinde kalıncaya kadar hiç durmadan, iyi prova edildiği belli olan ve tempolu bir oyun sergiliyorlar.

  oyunun metnine ve istanbul şehir tiyatrolarının bu oyundaki yönetmenine eleştirilerim olsa da, oyunculara yaptıkları çok zor işten dolayı saygılar.
  1 ... birhayalimvar
 8. 8.
  istanbul şehir tiyatrosu' nda kahkahalarla gülen seyircilerin arasında bünyemde, tebessüm etkisi dahi bırakmayan oyun.
  ... klimanjaro
 9. 9.
  Fars adlı üç perdelik eski bir tiyatro oyunu.
  Eski devlet tiyatro oyuncuları devlet tiyatrosunun taksim sahnesinde oynamıştır.
  ... ne kadar iyisin