1. 1.
  (bkz: yalova Kaymakamı)

  Süper güç olduğumuzdandır. 3. Dünya ülkesi olsak olmaz böyle şeyler işte.
  2 ... ecevit mavisi
 2. 2.
  doğal durum. maddi getirisi az olduğu için çoğu firman uğraşmak istemiyor. çünkü orjinal oyun alan kitle çok büyük değil bizim ülkemizde. para getirmeyeceğini bile bile de adamlar bu işe emek ve sermaya harcamaya yanaşmıyor.
  1 ... kinix
 3. 3.
  ülkenin ekonomisine kadar dayanır bu iş şimdi bilgisayar oyunları,playstation oyunları genelde bizim ülkede fahiş fiyatlarla satılıyor doğal olarak oyuncular korsan oyunları rağbet gösteriyor bu nedenle adam kar yapmadığu ülkenin dil desteğini neden oyununa koysun.
  ... orgena
 4. 4.
  Korsana bol bol teşviktir açık ve net.
  1 ... bir garip yobaz
 5. 5.
  ingilizce oyun oynamak bu işin fıtratında var.
  ... zar adam
 6. 6.
  oyunlar ingilizce öğrenmek için çok büyük bir fırsat ve çok uygun bir yoldur.

  leş çeviriler ve seslendirmelerdense doğru dürüst bir ingilizce oyun oynamayı tercih ederim. öğrenme fırsatıdır ingilzce oyun. özellikle rpg ve mmorpg türleri.

  onun dışında adamların türkçe desteği sağlamaları için geçerli bir sebep ya da argüman yoktur. bazen daha varlığını bile yeni duyduğum ülkelerin dil seçeneklerini görünce "türkiye bu işin neresinde" diye düşünmüyor değilim.
  1 ... inis mona
 7. 7.
  kardeşim bu ülkede oyuncuların sayısı 100 kişi olsun.

  bunlardan 75 tanesi, qnq mal mısın aq oyuna para mı verilir xd ben torentten çekiyom aqq hehehehe. gel qnq torentten pes çektim ataq evde qnq spacele şut çekcen qnq zaaa

  20 tanesi, aq 250 liraya oyun mu olur, dur şunu amazondan getirteyim ben ucuza gelsin veya amazondan gelmesi uzun sürer şimdi gittigidiyordan 130'a kapatırım- ki ben bu gruba giriyorum. (gittigidiyordakilerde kaçak zaten)

  5 tanesi, dur katkımız olsun aral'dan alayım da bizimkiler kazansın.

  yani şimdi adam satışlarına baktığında diyor ki ben türkiyede oyun satamıyorum. türkiyede oyuncu yok. ki herkesi kendimiz gibi düşünmemek lazım, hakikaten belli bir gelir seviyesinin altında olanların çocukları teknolojiden uzak kalıyor. adam bilgisayarı zor alıyor zaten oyunu nasıl alsın.

  böylece o kaçak aldığınız oyunlar hangi ülkeden geliyorsa onların işine yarıyor ve onlara dil desteği konuyor ve size konmuyor. haklı mı? haklı.

  örneğin riot games. bedava oyun yaptı lol diye. 2009da çıktığında yoktu türkiye serverı bilmemne EU bile yoktu sanırsam. adamlar baktı ki oyunda çok türk var ve para harcıyorlar ciddi anlamda hop serverını çıkarttı. bu kadar basit

  yani portekiz ve danimarka dillerinin olması çok normal, çünkü onlar türkiyeden gelişmiş ülkeler ve oyuna harcama yapıyorlar.

  oyuna türkçe desteği gelmemeli diyen de k*rddür. oyuna türkçe desteği gelmeli fakat oyuna ayrı türkiyede server kurup oyuncuları ille kendi ülkesindekilerle muhattap etme zorunluluğu olmamalı.

  last of us mesela türkçe. hani nerde ilk okullu last of us da. nasıl ya da? hayatımda oynadığım en zevkli ve en kaliteli oyunlardan biriydi. türkçe olduğu için hikayeyi de çok rahat kavradım.

  adam lolden başka oyun oynamıyor, ben e sıportçuyum aqa bak plat 4 oldum proyum gamer'ım bak silversın sen aşağılıyorum seni bebe noob hehehehe diyip gelip burda türkçe dil desteği veren oyunları aşağılamaya kalkıyor.

  bi siktir git!

  edit:imla
  ... eserikli
 8. 8.
  insanı çileden çıkaran durum. Ulan geleneksel Çin dili hatta Vietnam dili bile var bizim dil yok. Bir keyfiniz vardı şu karantina süresinde resmen beynim şişti konuşmalardan. Yazıklar olsun.
  1 -1 ... kale3112
 9. 9.
  Eskiden öyleydi ama son 3-5 senedir türkçeyi de ekliyorlar.
  1 ... abuzer komurcu