1. 1.
    beyler bayanlar Bir hayalim var. Bir oyun yapmak istiyorum. ama modern programlar ile değil. eskiden nes tarzı konsollarda yapılan oyunlar gibi bir oyun tabi bunlara modern bir bakış açısı da katabiliriz. ama o kadar sade o kadar düz olacak. oyuna koymak istediğim fikirler bana kalsın. hatta bir kasedi yeniden programlayıp bu oyunu kasede koyabilirsem daha mutlu olurum. bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bana kaynak önerebilir mi. hayalimi gerçekleştirmek ve hobi edinmek istiyorum da.

Oyun yapımından anladığım şey sadece mod yapabilecek kadar. grafik ayarlarını ses dosyalarını ve bir takım işleyişini kurcalayabiliyorum çok şükür. ama sıfırdan bir oyun yazmak benim boyumu aşar mı diye düşün müyor değilim.

aradığım şey bağımsız yapımların kullandığı oyun programları değil. o eski konsolların oyunlarını tasarlayan ekiplerin bunu nasıl başardığı. belki de hurda bir arcade makinasını tamir eder kendi oyunum ile yeniden kurarım falan ve kendi arcade makinam olarak anı kalır.
    1 ... uzay muhtari
  2. 2.
    üzerine sıklıkla düşündüğüm bir olay. kafamda dünyalar, hikaye kurguları, karakter gelişimleri hatta soundtracklerine kadar tasarladığım oyunlar oluyor. tabi kodlama falan filan bilmediğim için muhtemelen kafamda öyle dolanıp benimle birlikte ölecek fikirler.
    ... caranthir