bugün

o kadar parayı bende bilgisayara vermem konsol varken ama macbook pro'da da ne oyunu oynayacan amk?
4000 verende pek akıllı sayılmaz hani.
enayiymiş.

7 bin tl para mı it oğlu it? neymiş mekbuk alınırmış. ulan ona bakarsan öküz de alınır, öküz alsana? enayi misin?

adamların sloganları bir kere performonster. i7 işletim sistemi yanına en kötü gtx 1060 ekran kartı koyuyorlar. ekran kartı tek başına 1.500-4.000 TL arasında fiyat değiştiren bir kriter. ulan koydukları ana kart üzerindeki ekran kartı bile en pahalı macbook pro ekran kartından daha kaliteli. bilgisayardan hiç bir sikim anlamayan davar gelmiş burada enayi menayi diye konuşuyor.

macbook yalnızca apple olduğu için bu kadar pahalı. kendi enayiliğini örtemessin başka bilgisayarlara bok atarak.
Hobi olarak kendiniz toplasanız da bu fiyatı bulur zaten ...Oyuncular daha iyi sistemlere ihtiyaç duyar ..
Sadece 1070gtx e 2k verdiğimden beni bağlamayan durum.

Şaka bi yane bundle makinalar bana samimiyetsiz geliyor alienware monster bilmemne, o termal macunu sürmenin o ekran kartı kokusunu almanın tadı bir başka sistemi kurarken.
katılıyorum, monster bilgisayarlar epey pahalı.
7 mi ? 7 ye işlemciyle ekran kartını ancak alırsın.

Hakkıyla oyun bilgisayarı topla monitörüyle 15k dan az tutmaz.

Belki gerek görmezsiniz , belki Alım gücünüz olmayabilir ancak milletin tercihine saygı duyun Basit basit yazmayın.

Ps : dolar 2,8 iken 2k dolarlık bir bilgisayarı 5600 e alabiliyordun. Şimdi 12000 güzel kardeşim. Dünya için Değişen bir durum yok.
adam eğlencesi için 7 bin tl veriyor, yani zevki için harcayabileceği 7 bin tl'si var. bu durumda eleştiren mi enayi eleştirilen mi enayi tartışılır.

kısaca parası var alıyor sana ne tırrek.
aylık en az 3 bin maaş alıyordur.
10 bin lira telefona veren malların 7 bin lira bilgisayara verenlere laf sokmaya çalışması.
Halbuki teknosada 2 bin kayme.
Paran varsa al oyna kime ne.. ama yoksa kasma o kadar.. monster yerli diye kazıklıyor herkesi! (Güya yerli , yersen) Masaüstü topla daha mantıklı..
iphone a 10bin vermekten iyidir.
7 bin tl nin 4 bin tl sinin devlete gittiğini varsayarsak buna vatansever demek daha mantıklı olur.
Şu an iyi ve uzun süre gidecek bir laptop bile 4binden başlıyor. 7 bine oyun bilgisayarı almak hiç bir şey. Zaten oyun bilgisayarı deyince para eden grafik kartı oluyor. Bu başlı başına ±2bin küsür oynatıyo bilgisayarı. Sonra işletim sistemi ve virüs programı kurdursan minimum bin tl oynar. Kendin ayarlarsan freedos alırsın zaten.

Anlayın artık kazıklanmıyorsunuz zaten ülkece kazığa bağlandık.
O ayarda bilgisayarla oyun oynamasan, sadece çalışsan ve ui kullansan rahat 5-6 sene idare eder. O yüzden isabetli tercihdir.
yıl 2021 o paraya “giriş seviyesi” bile oyun bilgisayarı yok.
Ekran kartsız haline 14 bin verdiğim bilgisayardır. 37k da ekran kartı.

(bkz: rtx 3090)
7 bin fiyat görünce direkt geçiyorum. Madem kazıklanacağız bari sağlam bir şey alalım senelerce kullanırız.
Oyun bilgisayarı diye itelenmiş trişka sistemli bir bilgisayar aldığını anlaması çok uzun sürmeyecektir.

Oyun bilgisayarı için en az 15000 tlyi gözden çıkaracaksın.