1. 1.
    çok tuhaf. ya da bana öyle geliyor.

az önce can sıkıntısından "başlık" kısmına aklıma gelen kelimeleri yazarak göz atıyordum. "ne iş" yazdıktan sonra ne iş yaptığı bilinmeyen kurum ve kuruluşlar şeklinde bir başlık açılmış olduğunu gördüm.

merak edip göz atmaya başladım. tam "genelev" şeklinde bir entry girip siz yazar arkadaşları yarmayı düşünürken en altta troll olmakla övünen söz konusu arkadaşın entry'sini okuma şerefine nail oldum.

e, kolay değil tabi 100 bin entry girmiş bir yazarın, bilgi dağarcığımızı genişleten efsane bir entry'si ile daha karşı karşıyaydım sonuçta. *
    yalnız üstte de bahsettiğim gibi bu başlık altına türk silahlı kuvvetleri şeklinde tanım yapması tuhaf geldi bana. "acaba" dedikten sonra "nasıl bir ironi yapmak istemiş" şeklinde beyin fırtınası yaşadım.

lakin bir çıkar yol bulamadım.

şimdi başlığı açan arkadaş saatleri ayarlama enstitüsü, türkiye futbol federasyonu şeklinde tanım yapmış. bana göre gayet uygun bu tanımlar başlığa bakınca.

"saatleri ayarlama enstitüsünün" ne iş yaptığından inanın haberim yok, sadece adından yola çıkarak fikir yürütebilirim. "tff" derseniz o daha berbat. zira ofsayt nedir onu bilmiyorum mesela.

2. tanım ise ona keza, turkiye ve orta dogu amme idaresi enstitusu

3. tanım ise, il özel idaresi inanın ne iş yaptıklarını bilmiyorum. nazarımda uygun bir tanım bu.

4. yü geçebiliriz. çünkü sonuna kadar haklı bu arkadaş.

5. tanım ise zurnanın "türk silahlı kuvvetleri" dediği yer. trollümüz ne iş yaptığı bilinmeyen kurum ve kuruluşlar başlığına şanlı türk ordusunu tanım olarak kaydetmiş.

şimdi üstte diğer yapılan tanımlar bence gayet uygun lakin, bu arkadaşın türk silahlı kuvvetlerinin ne iş yaptığını bilmediğini ifade etmesi bana garip geldi.

hani, sorsanız 7-8 yaşlarında bir çocuk bile tsk' nın ne gibi bir misyonu olduğunu pat diye söyleyebilecekken. bu durumda yaşını başını almış birinin bu şekilde bir söylemde bulunması akıl tutulması yaşadığını düşündürdü bana.

ya da benim anlamadığım bir şey var. o yüzden bende size danışmak istedim. ne demek şimdi bu?

(#12801290)
    -2 ... sen uzun sacli bir ibnesin