bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  her sabah başlarken zorla yapılan "andımız" olayı ilkokulda ve sonrasında birlikte söylenen yapılan şeylere bir gıcıklık yaratsada bu şarkının yeri başkadır o zamanlar öğrenci olanlara barıştan bahseden tek şarkıdır.
  ... örümcekkafalı
 2. 2.
  (bkz: çocuk şarkıları)
  ... asiti kaçmış kola
 3. 3.
  adam: oynaya oynaya gelin çocuklar. *
  çocuklar: geldiiiiiikkk.. *
  adam: hadi şimdi ziktirin gidin! kaybolun lan gözümün önünden veletler! *
  2 -2 ... janjan
 4. 4.
  1979 yılında bestelenmiş şarkı. 80li yıllarda doğan kesim her sabah ediyle büdüden sonra bunu dinlerdi. ey gidi günler...
  3 ... indoor rain
 5. 5.
  entryi gördüğümde çocukluğumun nostaljik anları aklıma gelip hislendiğim, zamanında trt 1 de çocuk korosu tarafından seslendirilen oynak parça.
  4 ... enterezan
 6. 6.
  bestesi gazi üniversitesi müzik eğitimi bölümü öğretim üyesi (benim de hocam olur kendileri) yrd.doç.dr. salih aydoğan'a aittir.

  bugün 5.sınıf öğrencilerimle birlikte bu şarkıyı gitarlarla içi su ve kum dolu maden suyu şişeleri ile çalıp söyledik. neredeyse 30 yıllık bir şarkıyı bugün bile çocuklar keyif alarak söylediler. yüreğinize sağlık salih hocam.
  ... borodin
 7. 7.
  (bkz: oylaya oylaya gelin çocuklar)
  1 ... just my luck
 8. 8.
  her türlü piyesin oynanabildigi yegane sarkıdır.okuma bayramlarında tercihen hep bu sarkı kullanılırdı.sarkı sölenirken dünya kısmında cocukların ellerini yuvarlak yaparak dünya olusturması sarttır.*sonra el ele tutusulur.
  ... gitaristdilara
 9. 9.
  bütün 23 nisanlarda çocuklara söyletilen bir şarkıydı bu. ve asla çocuklara şarkıda istedikleri gibi bir dünya bırakmadı kimse. bundan sonrakilere de biz bırakmayacağız gibi görünüyor.
  1 ... bagdagul
 10. 10.
  https://video.uludagsozluk.com/v/oynaya-oynaya-gelin-çocuklar-94617/

  1 ... dennishan