1. .
  okuyup geçmeyelim, her okuduğumuz entry'e iyi kötü oy kullanalım kampanyasıdır. sözlük daha zevkli platforma dönüşsün, seri eksi oy veren ibneler, seri artı oy veren melekler, ve seri eh işte oy veren enişte'ler artsın kampanyasıdır.

  not: şimdi oy sistemi ile ilgili entry girdim ya, al sana oy kullanma diyip eksiye abanacak arkadaşlar olabilir. içinizi bilirim sizin.. "taze mi bitti topik canın sağolsun" denir onlara..
  8 -9 ... ufo goren masum koylu
 2. .
  yapımına devam eden başka bir sözlük için yapılan mübarek kampanya.
  3 -1 ... grb 050904
 3. .
  yediği eksilerden sonra 'bunu eksileyen öküz manda sığır vs.' gibi editler çeken tuğlaların olduğu bir sözlükte 'bibirimizin götünü daha çok kaldıralım' formatına dönüşmesi muhtemel kampanyadır.

  edit: imla (eksi verenlerle alakası yoktur) *
  5 -2 ... saylon muzaffer
 4. .
  hepimizin katılması gereken kampanyadır.
  burdan önce itü sözlükte yazdım bir dönem. yazdığım bir kelimelik entry'e bile onlarca artı-eksi oy kullanılıyor ve bu da yazarları yazmaya teşvik ediyor.
  itü sözlük olsun diğer sözlükler olsun, 'uludağ sözlük' başlığında yazılanlar hep aynı: oylama yapılmıyor.

  buraya yalnızca yazmak için gelmeyelim, aynı zamanda okuyalım. okuduklarımıza da oy vererek okuduğumuzu belli edelim. uludağ sözlüğün üzerindeki bu 'oylama olmayan sözlük' yaftasını kaldıralım.

  okuduğunuz entry size göre iyi yada kötü olmayabilir o zaman da 'eh işte' oyunu verin, emin olun ki hiç oylamamaktan daha iyidir.
  10 -2 ... fragola
 5. .
  (bkz: oylaya oylaya gelin yazarlar)
  5 -1 ... kurtlu elma
 6. .
  görünen o ki yaklaşık 3 yıldır pek de destek görmeyen kampanya.
  3 -1 ... no label
 7. .
  uludağ sözlüğün yıllardır aşamadığı sorunlarından biridir. düşünün entry başına burda 2 oy düşüyor. ve oylananlar hep aynı isimler. yazanı değil yazarı oyluyor burası. ve insanda şu hissi uyandırıyor.

  (bkz: suya yazı yazmak gibi sana yazmak)
  5 ... yakbisigara
 8. .
  (bkz: istediğin eksi olsun güzel kardeşim)
  1 -4 ... sweeneytodd
 9. .
  (bkz: az çok demeyelim entrye yardım edelim)
  2 ... cleve
 10. .
  (bkz: bu entrymden baslayabilirsiniz)
  1 ... bilgisavar