bugün

beğenilen entryleri ödüllendirme alışkanlığıdır..

sözlük için faydalı olsa da, kişi için zararlı olabilir.
hayır sözlük olmayan bir sitede beğendiğiniz bir yazı vs. görünce insan oylama butonu arayışına giriyor. hüsran oluyor sonuç.
faydalı bir başlık * iyidir,hoştur,edinilmesi gereken bir alışkanlıktır...
moderasyonun da istedigi bir seydir.
dogru-yanlıs, iyi-kötü diye fikri olabilen buna ek olarak bir de üşengec olmayan yazarların edindiği alıskanlıktır.
edit: daha önceden açılan başlığın daha güncel tutulması gerektiği inancına paralel olarak bu entry'i oraya yönlendirdim.
(bkz: #1534082)
sadece yazarlar yapabileceği için edinilse de pekde işe yaramayacak durumdur. sevdiğin yazarın her entry sini iyi oyla sevmediğin yazarın entry sini kötü oyla durumudur.
keşke tüm yazarlar bunu yapabilseler. o vakit yazarlarımız yazmak için daha bir hevesli olacak, girilerine daha bir önem verecektir. evet bunu yapmak senin elinde.
edinilmesi gerekilen yazar özelliği. (bkz: ayar vereceğine eksi ver) (bkz: küstürme çocuğu) (bkz: eksi yazarın kamcısıdır)
özellik son alımlarla sözlüğe iştirak eden arkadaşlara sözüm. biz burada okuduğumuz enty i mutlaka üç derece üzerinden oylarız. herkes birbirini oylasın ki insanların yazma aşkı artsın, yanlışını doğrusunu görsün kendisini geliştirsin diye. sözlükteki oylama alışkanlığı hala ve hala oturmuş değil. uludağsözlük yazarları oylayın allah aşkına oylayın. ıssız bir adada şiir yazıyormuşum gibi hissediyorum kendimi ya siz?
sozlugun eksiklerinden birinin az oylama yapıldıgı gerçektir. okudugunuz entry hakkında fikir beyan etmeden geçmeyin, bir entry nasıldır?
ya iydir, ya ortadır, yada kötüdür. bu dusuncelerin karsılıklarını tasıyan 3 tane buton vardır.

Oylamak en dogal uuser hakkınızdır Sonuna kadar kullanın.
sözlüklerde entry kalitesinin gelişimi, için çok yararlı bir davranış türüdür. ancak bizim sözlüğümüzde bu alışkanlığın kazanılması pek mümkün değildir. kendisini benimsemek isteyenleri sözlüğün elinin tersiyle ittiği vakidir.

uludağ sözlük yönetiminin bu konudaki çalışması hakikaten çok başarısızdır. yazarlarına oylama alışkanlığı edinmeleri konusunda yardımcı olmak şöyle dursun, bilakis oylama yapmamaları için her türlü önlemi almış gibi durmaktadırlar. çok acaiptir, ki pek gariptir.

oylama yapmak isteyen yazarların bunalıma girmesi işten bile değildir. bilen bilir, oylamayla ilgili istatistiklerde genelde üst sıralarda yer alan ben bile bazen oylama yaparken sinir krizi geçiriyorum. ulen maksat sözlük şenlensin, milletin kendine güveni gelsin, alemler özgüven edinsin diye oturup oylama yapmaya çalışıyorum ama gel gör ki sözlük kuralları buna müsaade etmiyor. bi dakka, birader bi dur, yok olmadı tekrar oyla, yoksa olmadı mı, oldu galiba, haydaa, noldu niye kızdın, sabır sabır ve sair derken bazen monitörü balkondan atasım geliyor. hatta geçen gün çocuğu kesiyordum, ki komşular elimden zor aldılar.

yahu bulmuşsun bedavaya veritabanını kurcalayan adamı, öyle ya da böyle entrylerine kalite etiketi vuran yazarı, hala tuhaf tuhaf işlerle uğraşıyorsun, ki oylama yapmak için uğraş verenleri de canından bezdiriyorsun. oylamaya özgürlük verin der, selam ederim.*

(bkz: bi dakka)
(bkz: bi dakka deyip oylamayi kaydetmeyen sozluk)
(bkz: oylama yaparken 10 sn kurali)
sayın ergenler sözlük yan gelip yatma yeri değildir.
(bkz: okuduğumuzu oylayalım)
(bkz: tatil günlerinde sözlük)
o da olur, o da olur.
Çok zor olmamasına rağmen yapılmayan durum. Kendimiz yazıp kendimiz mi okuyoruz nedir.
bak, sözlük böyle uyandırıcı entrylerle sözlük oldu.
iyidir.
her yazarda olmayan alışkanlık.
olanların da anasını siktiler çünkü.
sözlüğün sıkıntıda olduğunu gösteren başlıklardan.
ne oldu lan oylama yokluğu mu baş gösterdi.*
Bu dediğin anca şeye benzer. Tişörtünün üstünde şahsına küfür ediliyor sen ingilizce bilmediğin için öyle dolaşıyorsun Taksim'de.
Yapmam gerekendir.

Seneler geçti hala alışkanlık haşime getiremedik şu olayı.
benim eksi yönde edindiğim alışkanlıktır. hele hele kemoysa kurtuluşu yok..
güncel Önemli Başlıklar