bugün

sözlüklerde oylama alışkanlığını edinememiş ya da sadece seri eksi oylama alışkanlığı edinmiş yazarlardır.

şimdi bu başlığı benzer başlıklar mevcut iken neden böyle bir başlık açma gereği duydun diye soranlar olabilir.. hemen cevap vereyim, sözlükte dolaşırken öyle güzel entrylere denk geliyorum ki okuduktan sonra hemen yazarın karmasına, son oylanan entrylerine bakıyorum ama bu güzel entrylerinden eser yok.
aynı şekilde çok kötü başlık ve entryler ile karşılaştığımda ise yine aynı işlemi yapıyorum ama karmasında ve son oylanan entrylerinde kötü entryleri ifade eden hiç bir unsur yok.. ee bu durum beni çok rahatsız ediyor.. cidden çok güzel yazarlarımız var, bir o kadar da kötü, kaka yazarlarımız var tabi, hatta bu grubun populasyonu biraz daha fazla, her neyse bu beni ilgilendirmez..

bir de sadece eksi oy aliskanlığı olan yazar arkadaşlarımız var; bunlara ise hiç bir şey diyememekteyim. ama şöyle bir önerim var bu arkadaşlara :
eksi oy vermeden kendinizi iyi hissetmiyor, gününüz berbat geçiyor ise benim entrylerim eksi oy verebileceğiniz birer numunedir, yeterki artı oyu hakeden yazar arkadaşlarıma haklarını verin.

mesela sözlüğe giriş yaptın hemen yaz ordan damperlikamyon diye, bütün girdiğim entrylerimi sırayla eksile, haa şöyle ki bir zaman sonra eksi oylayacağın entry kalmadı; ee aynı entryi birden fazla da oylayamıyosun, bana hemen bir özel mesaj patlat, ben senin eksi oylaman için güzel, bilgi içerikli, hoş entryler girerim.. hmmm niye mi güzel ya da bilgi içerikli, çünkü biliyorum o tarz entryleri eksi oyladığınız zaman daha bir tatmin oluyorsunuz..

entryme şöyle bir deyim ile son vermek istiyorum;
yiğidi öldür hakkını yeme..

ama biraz yukarıda da belirttiğim üzere, entrylerim bu yazar arkadaşlarıma eksi oylamaları için birer güzide numunedir; beni öldürüp, hakkımı yiyebilirsiniz..

ama sözlüğümüzde öyle yiğit yazarlarımız var ki, lütfen onların haklarına tecavüz etmeyin.. mesela çok güzel bir entry okudun herhangi bir yiğit yazarımızdan, egonu acayip derecede tahrik etti bu yiğit yazarın hoş entrysi.. ne mi yapacaksın? daha önceden bilgisayarının monitörüne kenara bir yere yapıştırdığın kağıda bakacaksın hemen, o kağıda da şöyle yazalım.. damperlikamyon : numune yazar diye belirt yanına da, hatta parantez içinde de yaz seri eksi oylama yapabileceğim legal bir yöntem diye, neden mi legal? çünkü ben kabul ediyorum bu durumu, yeterki hakeden yiğit yazarlarımızın haklarını yeme..

yine bu sadece seri eksi oylama yapan yazar arkadaşlarıma bir öneri daha geliyor;

empati.. evet yanlış duymadın dostum empati.. şöyle ki; kendini seri eksi oy verdiğin yazar arkadaşımızın yerine koy, zevkle sözlüğe giriyorsun, hoş düşüncelerini, yaşadığın güzel-kötü olayları, bilgilerini, kısacası bir çok şeyini paylaşıyorsun bütün uuserlar ile.. karşılığında ise ne bekliyorsun para mı? olabilir ama zall reklamlardan kırdığı paraları biz yazarlar ile paylaşacak biri değil. hatta para isteyen de yok, yapılan bazı güzel zirveleri finanse etsin yeter, hatta bir bira bile kafi.. her neyse zall da böyle biri işte, ona daha sonra değineceğim.. seçeneklerde pek bir şey kalmadı. ne bekliyorsun, sadece bir oy ama seri eksi oy beklemiyorsun, artı oy ya da sadece eksi oy bekliyorsun.. ama dikkat et seri eksi oy değil..

bu empati olayını çözemedim ben diyecek olursan da başka bir şekilde anlatayım; bu empatiyi biraz mekanikleştirelim mesela.. nasıl mı olacak? hemen anlatıyorum:
ilk önce bana özel mesaj atacaksın: empati ya da sadece emp. yazman yeterli, bu emp. den emperyalizm gibi bir sonuç çıkarıp bura da ucuz siyaset patlatacak yazar arkadaşlarımızdan da değilim bu arada. her neyse ben hemen empati ile ilgili bazı problemlerin olduğunu anlayacağım ve hemen işe koyulacağım, başlayacağım girdiğin entryleri sıradan seri eksi oylamaya, güzel, hoş, kötü, bütün entrylerini eksi oylayacağım hatta hiç birisini okumadan.. sonra sen bir sonraki gün hevesle sözlüğe gireceksin, bir kaç güzel tespit yapmışsın onları aktaracaksın biz diğer uuserlara.. ama öncesinde bir karmama bakayım diyeceksin. o da nesi; vay canınaaaa, olamaz.. seri eksi oy veren ibneee diyeceksin iç sesin ile.. işte o zaman anlayacaksın ki senin yaptığın tam bir terbiyesizlikmiş, seri eksi oylama hiç de iyi bir şey değilmiş..

işte sana bir çok yöntem dostum, seç birisini yapalım, becerelim şu işi, ve bundan sonra da ortak problemlerimiz için uğraşalım..