1. 11.
  sözlüklerde entry kalitesinin gelişimi, için çok yararlı bir davranış türüdür. ancak bizim sözlüğümüzde bu alışkanlığın kazanılması pek mümkün değildir. kendisini benimsemek isteyenleri sözlüğün elinin tersiyle ittiği vakidir.

  uludağ sözlük yönetiminin bu konudaki çalışması hakikaten çok başarısızdır. yazarlarına oylama alışkanlığı edinmeleri konusunda yardımcı olmak şöyle dursun, bilakis oylama yapmamaları için her türlü önlemi almış gibi durmaktadırlar. çok acaiptir, ki pek gariptir.

  oylama yapmak isteyen yazarların bunalıma girmesi işten bile değildir. bilen bilir, oylamayla ilgili istatistiklerde genelde üst sıralarda yer alan ben bile bazen oylama yaparken sinir krizi geçiriyorum. ulen maksat sözlük şenlensin, milletin kendine güveni gelsin, alemler özgüven edinsin diye oturup oylama yapmaya çalışıyorum ama gel gör ki sözlük kuralları buna müsaade etmiyor. bi dakka, birader bi dur, yok olmadı tekrar oyla, yoksa olmadı mı, oldu galiba, haydaa, noldu niye kızdın, sabır sabır ve sair derken bazen monitörü balkondan atasım geliyor. hatta geçen gün çocuğu kesiyordum, ki komşular elimden zor aldılar.

  yahu bulmuşsun bedavaya veritabanını kurcalayan adamı, öyle ya da böyle entrylerine kalite etiketi vuran yazarı, hala tuhaf tuhaf işlerle uğraşıyorsun, ki oylama yapmak için uğraş verenleri de canından bezdiriyorsun. oylamaya özgürlük verin der, selam ederim.*

  (bkz: bi dakka)
  (bkz: bi dakka deyip oylamayi kaydetmeyen sozluk)
  (bkz: oylama yaparken 10 sn kurali)
  8 -2 ... oh bebek
 2. 12.
  sayın ergenler sözlük yan gelip yatma yeri değildir.
  (bkz: okuduğumuzu oylayalım)
  (bkz: tatil günlerinde sözlük)
  o da olur, o da olur.
  2 -1 ... seftalicekirdegi
 3. 13.
  Çok zor olmamasına rağmen yapılmayan durum. Kendimiz yazıp kendimiz mi okuyoruz nedir.
  3 ... rsmsqt
 4. 14.
  bak, sözlük böyle uyandırıcı entrylerle sözlük oldu.
  iyidir.
  3 ... pilotmont
 5. 15.
  her yazarda olmayan alışkanlık.
  olanların da anasını siktiler çünkü.
  sözlüğün sıkıntıda olduğunu gösteren başlıklardan.
  ne oldu lan oylama yokluğu mu baş gösterdi.*
  7 ... cilekli sakiz
 6. 16.
  Bu dediğin anca şeye benzer. Tişörtünün üstünde şahsına küfür ediliyor sen ingilizce bilmediğin için öyle dolaşıyorsun Taksim'de.
  2 ... kale3112

alakalı başlıklar