bugün

anayasal haktır.

sakın oy vermek sorumluluktur diye klişe yapmayın.

anayasamıza göre genel seçimde oy verme çoğunluluğu sağlanamazsa meclis'in feshedilmesi gerekir.

biz de kurtulmuş oluruz bu hanzolardan.
iktidara kim gelirse gelsin, dört dörtlük yönetici olamayacağına göre oyumuzu kime verirsek verelim bizimde suçumuz olmuş olacak. O yüzden bir mana da vicdanen rahat kalabilmektir.
gerçek hayatta öyle olmuyor.
muhalifsen ve oy vermiyorsan aslında muhalif olduguna çalışıyorsun. kabaca şöyle hesap yapalım: toplumda 100 kişi var ve bu 100 kişiden ancak 35 kişi aslında iktidardaki partiye oy veriyor. kalan 65 kişi farklı farklı yerlere oy verme potansiyeline sahip ama içlerinden 30 kişisi "amaaan oy vercem de ne olacak zaten 50% alacaklar" deyip oy vermiyor. sonuç olarak o 35 kişinin verdiği oy ile 50% oy oranına sahip oluyorlar.

ne yazıkki verilmeyen oylar sayılmıyor.
seçeneğim yoksa oy vermemeyi tercih ederim. ne mhp'li palabıyıklar, ne akp'li badem bıyıklılar, ne de CHP'li saçlarına fön çektirmiş ablalar veeee ne de BDP'Li yağını bol bulan bedeviler beklentilerimi karşılamıyor.
oy vermeyeceğim çünkü; seçimin adaletine inanmıyorum. sonuç belliyse başım sinüzitten ağrırken kendimi yoramam. http://www.youtube.com/watch?v=TNLueVtDgakolay bu kadar açıkken çırpınmak boşa. videonun başlığı kimler tayyibi başa getirdi. istendi ve oldu. onlar istemeden de gitmeyecek.
işte oy kullanmazsan, o güvenmediğin, inanmadığın parti tarafından yönetileceksin.
Kafa rahatmış. Neyle rahat? Alacakları kararlardan seni muaf mı tutacaklar oy vermedin diye?

Bu moda da yeni çıktı. Oy vormoyocoum. iki gram bir şeyi değiştirme şansınız var onu da kullanmamak tipik biatçı şark gerzekliği. Madem binlerce kişisiniz aranızda bir parti kurun, güvenilir, inanılır bir parti olun, size oy verelim. Türkiye'yi bunlardan kurtarın. O da yok.
(bkz: seçimlerde sandığa gitmemek bir tepki değildir)
Oy verip vermemek kişiye göre değişir.kendi fikir ve düşüncelerini temsil etmeyenlere niye oy verilsin.tabi butür tartışmaları yapacak kadar medenileşmedik daha.epey zaman ister.
Ben de güvenmiyorum. Hepsi birbirinden sıkıntılı fakat vatandaşlık görevimizi yapmalıyız.

Zaten en yakın okula veriyorlar. Yarım saatimizi almaz.
“Oy kullanarak birşeyler değişseydi onu da yasaklarlardı.”
vermeyin, oyunuza sahip çıkmayın da götünüz bitten başınız sikten kurtulmasın **.
aklınca kitleleri oy vermemeye yönlendirme çalışması yapmaya çalışan vatandaş söylemi. lakin bizler vatandaş olarak oyumuza sahip çıkmalı ve seçimimiz ne olursa olsun gidip sandığa oyumuzu vermeliyiz. birey olmanın toplumda yaşamanın en önemli görevidir oy vermek.
insanlar yatalak hastaları oy kullanmaya götürüyor canla başla. sence neden bi düşün öyle karar ver sayın yazar.
zinhar... memlekete en zararlı oy atılmayan oydur.
En azından gidip geçersiz oy verirsin senin yerine kullanılmasın diye.
Zaten reşit olmayanlar oy kullanamaz. Ergen tripleri işte böyle bir şey. Siyasette bile fırsat.

Mükemmel yanı, anlatmaya gerek yok frued açıklıyor.
yahu size ne amk istemeyen kullanmaz, tepki veya değil.
mallıktır.

sene olmuş 2018 hala kafalar rahat.
Son demokrat hakkınız olabilir. Ben kullanın derim şahsen. Bu lüksü bile bulamayabiliriz bir gün.
Seni o kadar iyi anlıyorum ki......
vatan hainliğidir.ülkenin geleceğinde söz hakkını çöpe atmaktır.yarın herhangi bi açlık,zorluk vb. çektiğinde tek kelime etmeden sessizce bi kenarda, köşe de ölmelidir bu insanlar.hayatını şansa idame ettirir bunlar.
siz hala demokrasinin halkta, oy sayılarının halkta, siyasetin ilerleyişinin halkta olduğunu mu sanıyorsunuz?
akabenin işine yarayacak bir harekette bulunacak insanların verdiği beyan.