1. .
    aralarında uçurumlar kadar fark vardır.

seovi, istisnasız her tanıma eksiyi basarken, üstelik bunu büyük bir azim örneği sergileyerekten yaparken, üstelik 30 saniye kuralı da devreye girmiş iken o ne gayrettir, o ne azimdir hemşerim? arkasından atlı ordusu yetişemez. o karma puanları saniyeler içinde attan inip eşşeğe biner. adam üşenmez yemez içmez eksi butonuna asılır. adeta bu iş için yaratılmıştır.
    çok da alıngandırlar ha! yazık kıyamam! bugüne kadar seoviler için ne yazdıysam eksi verdiler. haysiyetlerine dokanıyor zaar!? kendini bilmek güzel bir meziyet tabii...

gelgelelim bizim tembel oy vermeyenlere... oy vermeyi attım kenara, yazılanları okuduklarından bile şüpheliyim. milletin yazıp çizdikleriyle falan uğraşmıyorlar, okumuyorlar, oylamıyorlar.. online görünen çoğu yazar yazmıyor bile. neymiş efenim ağır abi veya cool takılacaklarmış, her başlığa atlamayacaklarmış. kendilerini assolist diğer sözlük yazarlarını da vokalist filan sanıyorlar herhalde. e sen orda mal gibi durursan, mesut yılmaz gibi üç yılda bir entry yazarsan sözlüğün database'ini boş yere meşgul etme o zaman. istirahate alalım biz seni.

düşündümde galiba bu sözlükte kimse kimseyi sallamıyor.

ama ben sallıyorum hemşerim. sallıyorum ki oy veriyorum. fikrimle örtüşmese bile nötr kalmıyorum , monitöre öküzün trene baktığı gibi bakmıyorum. okuduğum her şey için negatif ya da pozitif yönde oy kullanıyorum.

tavsiye ederim.. okuyan herkes bir diğer yazarın düşünceleri hakkında, ya bir entryle fikir beyan etsin, veya (-+:o)oy kullansın. tek bir oyu vermekte zor olmasa gerektir.
    zira bir yazarın okunup okunmadığını anlaması için oylama önemli bir kriterdir. fikirlerinin karşı tarafta yansımasını görebilmek için önemli bir faktördür.
    yoksa karmayla falan işimiz yok. karmadan para falan kazanılmıyor henüz...

büdüt:konuyu açarken sözlük içi konularda başlık açmayınız diye bir uyarı ile karşılaştım.iyi de, ben sözlük içi konularda başlık açamayacaksam hangi konuda başlık açacam? kendilerini dinlemedim tabi! şansımı denemek istiyorum didim. kırmadılar beni sağolsunlar.
    3 ... notre dame