1. 46.
    bu zihniyetten nefret ediyorum. bazı istisnai insanlar mevcut olabilir, lakin ülkem bir norveç değil. para içide yüzmüyoruz. okuyabilmek için 16 yaşından beri çalışıyorum, fakat bunu kaldıramayıp eğitimini yarı yolda bırakan çok arkadaşım oldu. hayat 'ayy çok gozelll' dediğiniz şehirlerde yaşanmıyor sadece. sizin ananız 'ay bugünde mi pırasa' diye beğenmediğiniz yemekleri önünüze koyarken, sturbucksata arasında ki farkları bilmeden şekil yaparak kahveleri içerken, hala köyde çobanlık yapan erkek çocuklar , okula gittiği için babası tarafından sağlamca dövülen kızlar mevcut. Sen bilmesende mevcut. Bence tam tersi olmalı, lise mezunu ve üstü bütün insanlar sınava tabi tutulmalı. madonna markalı kürkü yanında 6 ay taşıyarak okuyunca kendini kültürlü zanneden, siyasi terminolojiyi çanta markası zanneden insanlar aşırı yarı cahillikten sandığa gönderilmemelidir.
    ... snmat tablet
  2. 45.
    eğitim seviyesine göre akan kanın rengi değişiyor mu? terin, emeğin oranı farklılaşıyor mu? eğer öyle ise, bunu hep beraber düşünelim.

çiftçiden, emekçiden bi' haberin olacak senin, kalkıp onların yerine oy vereceksin. yobazı ayrı dert, okumuşu ayrı bir yobaz. bıktırdınız.
    3 ... matekuyas
  3. 44.
    fırıncıya söyleyin ekmek de vermesin.
    ... monk of monkmountain
  4. 43.
    katıldığım durumdur. ayni sekilde 65 yas üstü sürücünün trafikten men edilmeside var.
    2 ... donjuan5
  5. 42.
    Lise şartı fazlaca bir şey değiştirmez ama seçmen olmak için lisans üstü şartı getirirse daha güzel bir türkiyede yaşayacağımızı düşünüyorum.
    Not: lisans mezunuyum.
    ... typhoon17
  6. 41.
    okuma yazma bilmeyen adamın, verdiği oyu ülkemizi düşünerek vereceğine inanmıyorum. sadece ondan bundan duyduğu şeylere inanarak oy verme olasılığı fazla ne yazık ki. sorsan bilmem ne partisinin en baba savunucusu ama önüne partisinin vizyonunu ve misyonunu koy okuyamaz, bilmez de.

daha lise mezununa gelmeden okuma yazma bilmeyenleri bir eleyelim önce allah rızası için.
    1 ... zera
  7. 40.
    derhal hayata geçirilmeli.
    ... tuhaftuhaf konusma
  8. 39.
    yetmez ama evet.
    2 ... liz queen
  9. 38.
    nicelik değil niteliğin önemli olduğunu bilmeyenler için müthiş fikir olabilir. mesela ülkemizde geçmişe göre üniversiteli sayısı fazla fakat geçmişteki kadar nitelikli değiller. çünkü her yere üniversite açıldı artık.

kısa bir zaman sonra yine niteliği düşük lise mezunları olacak ve üniversite mezunları da öyle. evet görünürde bir okul mezunu olacaklar fakat hepsi nitelikli bireyler olmayacaklar.

sorun ülke insanın yapısında. ve zaten bunu eğitimi kaliteli hale getirerek yapabilirsin. seçim sonuçları da ancak o zaman değişir.
    -1 ... viyolonselist
  10. 37.
    fransız ihtilalinden sonra halkın aşırı cahilliği görülmüş,

bizzat devrimin mimarları tarafından, sadece 25 yaş ve üzeri, meslek sahibi ve belli bir miktar vergi verenlerin oy kullanabilmesi sağlanmıştır.

bu arada lise adlı eğitim kurumlarını da napolyon kurdurtmuştur cehalet ortadan bir nebze kalksın diye ama o da cumhuriyeti ortadan kaldırmıştır.

anlayacağınız mesele karışık biraz sevgili liseliler. ahaha.
    ... ibni maymun