bugün

özellikle hayatta her zorluğu babası sayesinde atlatan ve hiç bir sıkıntı çekmeyen tosuncukların tecrübe ettiği durumdur.
sadece sayısal olarak reşit olabilmiş,gözlem yapamayan apaçilerin başvuracağı durum.
akp'ye oy vermek ile sonuçlanan eylemdir.
beyinsizliktir. benim beynim yok karar veremiyorum, bi dünya görüşüm yok diyen insanın yapacağı eylemdir.
ezikliğin geleceği son noktadır, babaya danışmak, fikir alışverişinde bulunmak iyidir, hatta başarılabilirse genç bakış açısı anlatılmaya çalışılmalıdır.
partilerin babası olmadığı için imkansız olan eylemdir. kurucusu kastedildi ise de zaten sormak için kurucusunu seçtiği an partiyi de seçmiş olacağından paradoks oluşur.

(bkz: hangi partiye oy vereceğini babasına soran kişi)
(bkz: babasına bakıp parti oylamak)
(bkz: parti babası)
(bkz: baba parti)
(bkz: başlığın amısına koymak)
(bkz: kimin babası)
yaşadığı ülke hakkında hiçbir duyarlılığa sahip olmayan, politik konulardan hayatı boyunca uzak kalmış insanın yapabileceği acizliktir. ben bilmem beyim bilir diyen kadının çocuğu olma ihtimali yüksektir bu kişinin.
babası olmasa oy vermeye de gitmezdi zaten. evet.
bunu yapacak derece apolitik gençler için artık elden birşey gelmiyor. evet kime oy vermeleri gerektiğini babalarına soracaklar. ama gidişata dair belli rahatsızlıkları olan ilerici, yurtsever gençlerin yaşadığı tereddütler karşısında, onlara türkiye komünist parti'li öğrencilerin seçim süreci boyunca kullandığı "babanızın partisine oy vermeyin" çağrısının yapılması elzemdir:
(bkz: siz hala babanızın partisine mi oy veriyorsunuz)
güncel Önemli Başlıklar