1. 1.
  hacım. şöyle bir durum var... diyarbekir gibi coğrafi konumu, tarihin güzel bir memleketi başka partilere kaptırmamak için yapılan bir kaç oyundan bahsedeyim.

  (bkz: ahanda bu gözler gördü)

  hacı seçmenin %25 i okuma yazma bilmiyor ( harf inkilabı olucak daha çabuk öğrenecekler merak etmeyin ) ve adamlar kime oy atacaklarını okuyarak bulamıyorlar. saymasını bile bilmiyor desem!.

  oyun 1: hacım pankart açıyorlar. hatip dicle için oy verecek mahalle ve köyler, leyla zana için oy verecek mahalle ve köyler diye... ahaa adamlar bağımsız değil mi? peki ne oldu? oylar bir yere toplanmasın diye paylaştırıyorlar. şu ilçe, şu köy, şu mahalle şuna... diye paylaştırmışlar. peki oylar nasıl gelecek? dur dur onu da anlatayım.

  oyun 2: hacım sen okuma yazma bilmiyenlere nasıl hatip dicleye bastıracan oyu? evet mezura dağıtıyorlar. ( harbi lan bildğin mezura veya ip ) bir tane de oy pusulası ( ne bileyim nerden buldu, aynısının benzeridir ) dağıtıyorlar. teyzelere, dedelere anlatıyorlar. işte oy pusulasının bir ucuna ipi/mezurayo koyuyorsun ipin/mezuranın bittiği yere oyunu basıyorsun. ( ebenin... afedersin git oraya bastır )

  hacım. ne olacak böyle? sen böyle oy alabilir misin? türkiye bu kadar çalışsa süper güç olur. adamlar ne kadar çok çalışıyor ( piçlik yapıyor dicektim ).

  yok hacım yok... her parti piçlik yapıyor da bu kadar değil. ( yapmıyor diyenin ümüğüne korum )

  daha bilmediğimiz bir çok oyun var hacım. ben gördüğüm 2 tanesini söyledim...
  ... bana felsefe yapma ne olur