bugün

Düşüktür, oy kullanmamak gibi bir hata yapılmamalıdır. Herkes belirli bir siyasi görüşe sahip olmalıdır, bu, ülke geleceği için önemlidir. Devlet yetkililerinin At koşturmalarına izin verilmemelidir.
bir oyla ne olacak diyen düşük zeka seviyesidir. oy kullananlar blok halde kullanmıyorlar herhalde, herkesin oyu tek.

hele ali koç'un bile çocuklarımın geleceğinden endişe ediyorum diyerek oy kullandığını gördükten sonra, bu neyin rahatlığı diye düşünmüyor değilim.
benim zeka seviyemle aynıdır, sikime kadar yolu var bu ülkenin.
18 yasindan kucuk zeka seviyesidir. adam reşit değil nasil oy kullansin.
AKPLilerinkinden bile düşüktür, çünkü AKPLiler bile oy kullanmadıkları zaman sonucun kendi partileri aleyhine, diğer partiler lehine olduğunu idrak edebilmişlerdir, o yüzden her AKPli koşa koşa oy kullanmaya gider, zaten her yerimizi ahtapot gibi saran bitmek tükenmek bilmeyen AKP bilmem ne kolları da sabah akşam kafalarına vurur dururlar gidin oy kullanın diye. Bir AKP'liye islam'ın beş şartı nedir diye sorsanız "seçimlerde AKP lehine oy kullanmak" diye bir yanıt alırsam hiç şaşırmam; adamlar öyle bir şartlanıyorlar.

Geri kalanlarsa, hay allahım, akıllarınca sisteme, koca devlete, koca hükümete ders verirler; hem AKP'nin (veya o anki hükümetin) her türlü icraatından şikayet ederler, hem sistemden nefret ettiklerini söylerler, sonra da seçim günü koca kıçlarını yataklarından çıkarıp iki adım öteye gidip oy kullanmaktan gocunurlar. Orada seçim görevlisinin bi memesi açıkta, oy kullananların okşamasına izin veriliyor dense, bir gece önceden sıraya girersiniz ama.

Sonra seçimlerde AKP yine kamyonla oy kaldırır, kalan partiler eşelenir durur, bu nazlı zatlar başlar kara kara düşünmeye.