1. 1.
    meclise 50 ye yakın vekil gönderebilecek, hükümeti değiştirip muhalefete yön verebilecek seçmendir. bu ülkede yaşanan her adaletsizliğin baş sorumlusu olarak geceleri rahat uyuyorlarmı acaba sorusu sorulabilecek seçmendir. Yüzde 12 lik bu kitle vücuttaki apandis görevini görmektedir. Hiçbir faydası olmayan ama olası sancıda bir tehdit oluşturduğu kaçınılmaz bir gerçek olan seçmendir. Avrupaya kıyasla oranları azda olsa ülkemiz siyasi haritasında tehdit oluşturabilecek düzeydedir.
    7 -5 ... yetmisbir
  2. 2.
    1 tanesi benim arkadaş. oy kullanmaması daha hayırlı oldu. kendisi chpnin din düşmanı olduğunu, dış güçlerin türkiyeye oyun oynadığını falan sanıyor.
    5 -4 ... forza antalyaspor
  3. 3.
    Yatacak yeri olmayan seçmendir.
    2 -1 ... misaki meii
  4. 4.
    Avrupanın en yüksek katılımlı seçimi olmuş. Oy verme oranı neredeyse yüzde doksan. O altı milyon da oy verse herhalde aşırı siyasi kutuplaşmadan birbirimizi keseriz.

Bırakın onlar da apolitik olsun.

Muhtemelen onlar da sonucu değiştirmeyecekti zaten.
    4 ... serdarsl06
  5. 5.
    hayır. 8 milyon 166 bin 316 seçmen oy hakkını kullanmadı.
    1 ... atabaka
  6. 6.
    ülkedeki siyasi partilerin kendi görüşünü yansıtmadığını düşünenler de vardır bu altı milyonun içinde.
    5 ... bay sakal
  7. 7.
    Yoğun bakım hastaları, tedavi için şehir dışında olanlar, kadın sığınma evlerine sandık açılmadığı için oy kullanamayanlar, mezra ve dağlarda tek veya birkaç hanenin bulunduğu en yakın sandığın, en yakın vasıtanın çok uzakta olduğu yerlerde yaşayan insanlar oy kullanamamış olabilir. Oy kullanmayı tercih etmeyenler de olabilir. Herkesten nefret ettik de şimdi sıra onlara mı geldi? Yatacak yerleri yokmuş!
    10 ... karacaoglan
  8. 8.
    Ben çok rahat uyuyorum. Sandığa gitmeden önce az da olsa tedirgindim ama seçimlerden sonra gördüm ki çok yerinde bir karar olmuş

(bkz: svihs)
    1 -1 ... sassanach
  9. 9.
    benim sandık başka şehirdeydi, burda olsaydı da gidip kullanmazdım o ayrı. vatan hayınıyım, hayın.
    ... kiminanir v4 ultimate package
  10. 10.
    bunların çoğu üniversite öğrencisi. üniversitelerden çomarlara çok oy da gitmez, dolayısıyla iktidar dahi değiştirebilecek çoğunluktur.
    -2 ... abhartach lynch