bugün

O zaman götün yiyorsa devrim yapacaksın.
Oyları kimin verdiği değil kimin saydığı önemlidir.
insanlara empoze edilen şey devlet ve vatanlarına sahip çıkmak için herşeyi yapmalarıdır. Onu askeri anlamda desteklemek onu siyasi anlamda kültürel ve milliyet anlamında desteklemektir öğretilen. Peki parsayı toplayan açlığımızın ve cahilliğimizin sebebi olan siz yöneticilerin demogojileri beni daha çok aldatsın ve hanginiz daha çok birbirinin yanlışlarını ortaya çıkaracak çözüm odaklı hiçbir şey söylenemeyecek diye bir belirleme yapma amaçlı oy kullanmak ahmakçadır. Benden eşek yüküyle vergi al ve çalışmama da imkan yaratma. Beşeri Yasaların berbat. Haksız yere insanları içeri at. Sistemini sorgulayan ve yeni sistem kurmak fikri barındıran kim olursa ona terörist de ve Yok et. Ben de şeytana değil de iblis’e oy vererek sistemin değişeceğini sanayım. Lan zaten hiç kimse o partilerin biri ile bile aynı fikirde değil.
germinal filmindeki birahane ortamında maden işçilerine paso ajitasyon yapan, sonlara doğru da baktı böyle olmuyor, kendisi ekipmanı alıp madeni sabote edip yıkan gözlüklü ve bıyıklı abiyi akla getiren bir slogan.
Başlık aslında bir oy bile çok şeyi değiştirir olmalıydı. Ben iyimser bakıyorum. Değişmeyeceğine inananlar sayesinde değişmediğine inanıyorum.
Sistemin kendisiyle ekonomisiyle ceza ve tüm hukuk insan hakları ile herşeyine karşı çıkmadan asla sistemi yönetme talebindeki kimselere oy vermek mantıklı olmayacaktır. Sistemi savunmak için adam seçmek kadar aptalca ne olabilir?
başlık esasen yalnız akpye değil kim olursa olsun herhangi birine oy verende zerre kadar akıl yoktur olmalıydı.

sistem demokrasi. yönetim şekli cumhuriyet. yani bir yasa koyucuların var ve onları seçme hakkı halka ait. yani kim bize kanun yapacak dediğimizde gizli oy açık tasnifle bizim karar verdiğimiz bize öğretilen şey.

peki bugün ak parti iktidarda. kanunları o ve mhp birlikte belirliyorlar. çeşitli şarkıcı oyuncu sporcu aşiret ağası işe yaramaları için avukat hukukçu ve partinin alaylısı yiyicilikte ustalaşmış eski il ve ilçe başkanlarından oluşan kişiler sizin ülkenize yön veriyor ve siz aslında onlar orda olsun dahi istemediniz. yani ya oy vermediniz ya da siz erdoğana ve ya devlet bahçeli ye oy vermek istemenize rağmen onlar da bu oy sayesinde araya kaynamış ve başınıza vekil olmuş oldu.

diğer partilerde durum farklı sanıyor olmanız tam bir yıkıklık. tüm partilerde vekil seçme koşulları aynıdır. bir yığın kitle imha uzmanının eline bomba verip patlatacakları yerde yaşamaya devam etmekten farklı değil.

oy vererek sistem düzelmez. öncesini inkar edip yenisini kurmanız gerekir.