Advertisement

 1. 1.
  ingilizlerin kurdurduğu cumhuriyette oy kullanınca yöneticimi kendim seçtim sanmaktır.

  türkiyede çok partili sisteme Hitler ve Mussolini gibi diktatörlerden bıkan ABDnin baskısı ile geçilmiştir. Öncesinde tek seçenek vardı.

  batının sözünden çıkan yöneticiler seçildiği zaman ekonomik baskılar, ambargolar ve askeri darbelerle karşılaşıldı.

  ilkokuldan itibaren ezberletilen cumhuriyet en iyi rejimdir, demokrasi halkın kendi kendini yönetmesidir masallarını unutun.

  1839 baltalimanı antlaşması ile batının dayattığı tanzimat fermanı ilan edildikten sonra arkasından meşrutiyet geldi. Padişahın yetkileri azaltılarak vatan hainleri meclise sokuldu. Osmanlı devletini bu vatan hainleri yıktı.

  bu sistem batılıların bizi daha kolay idare edebilmek, sömürmek için getirdiği bir sistemdir.
  2 -2 ... yetkili mercimek
 2. 2.
  bir zamanlar da oy demokrasi dir derdi bunlar tabi o çağlar da bunlardan başka parti yoktu çünkü . diktatörlük böyle bir şey !

  bunlar böyle dansöz dür zaten .

  işlerine geldi mi demokrasi gelmedi mi demokrasi değil .

  çok şükür artık öyle dönek bir demokrasi yok .

  artık millet seçiyor yada seçmiyor . olması gereken de bu değilmiydi zaten .
  4 ... tiamat
 3. 3.
  Seçimlerde oy vermekle demokrasi var sanmaktır.

  Demokrasinin ilk örneğinin site devletlerinde görüldüğü söyleniyordu. Bu devletlerde bir konuda karar alınacağı zaman herkes bu konuda görüşünü beyan edebiliyormuş. Bugün herkesin fikrini almak mümkün olmayacağından vekil seçiyoruz, onlar bizi temsil ediyor diyorlardı bir zamanlar. Şimdi herkesin firkini almak da mümkün ama hâlâ vekil seçiyoruz. Demek ki maksat kendi kendimizi yönetmemiz değilmiş.
  2 -1 ... saippuakivikauppias
 4. 4.
  noldu partili sistem elde patladı tabi .

  ohh ne güzel .

  gavura özenirsen böyle olucaktı zaten .

  ya ne olacağıdı .

  şarapcılara da kalmadı dünya . kime kaldı ki !
  ... tiamat
 5. 5.
  tabi yöneticiyi direk milletin seçmesi bazı oç larını rahatsız ediyor .

  millet seçmesin biz seçelim diyen oç ları .

  avuçlarınızı yalayacaksınız avuçlarınızı .

  yalayın bakim şimdi . geç bile kaldınız zaten !
  -1 ... tiamat
 6. 6.
  Demokrasi kelimesi geniş kitleleri uyutmak için kullanılmaktadır. pkknın siyasi uzantısı olan partinin ismi DEP-HADEP-DEHAP-HDP-DTP-BDP hep bu demokrasinin Dsini kapsıyordu. Bu terörist yandaşları demokrasi kelimesinin arkasına saklanıyor. Bir yandan eşitlik istiyoruz, adalet istiyoruz, bunu demokratik yollardan istiyoruz imajı vermeye çalışıp diğer taraftan sivilleri katlederek ülkemizi bölmeye, parçalamaya çalışıyorlar.

  Demokrasi adı verilen sahte rejim bize hep zarar verdi.

  Onun için tarihte kurulan Türk devletleri gibi hainlerin yönetime karıştırılmamasına yönelik, hıyanet edenlerin ağır cezalarla karşılaştığı bir sisteme dönüş yapılabilir.

  Karşı çıkanlara da Atatürkün şu sözünü yapıştırabiliriz: “… arzettiğim gibi Hilâfet ve Saltanat makamına olan bağlılığımız ve o makamın bütün gerekli şartlarının korunması birinci esasımızdır. Bu, islam dünyasının dayanağı olan gerçek bağını tesise birinci derecede medar olan bu makamı ihmal etmek hiçbir zaman akıl kârı değildir ve bunu bizden zorla almak mümkün değildir. Amaca ulaşmak için ihtiyaç ve iftikar eylediğimiz güçler birinci derecede islâm dünyasıdır. ikide birde Yüce Meclisin Hilâfet ve Saltanat, Halife ve Sultan meseleleriyle uğraşma¬sında islâm dünyası için sakıncalar vardır. Bu sakıncaları şimdiye kadar fiiliyatiyle gördük. Bunu bizden zorla almak isterlerse her türlü savaşımı yaparız.”
  3 ... seni kibirin bitirdi