Advertisement

 1. 1.
  vatandaşlık görevini yerine getirmeyen insan topluluğudur..*
  3 -6 ... compassrose
 2. 2.
  "topunun dibine kibrit suyu" diyen insandır. "vicdani redçidir" bir bakıma. "adam bulamayan adamdır" kimine göre. ya da "en iyi lider benim ama aday değilim" diyendir kendisi *.
  3 -2 ... dusunenadam
 3. 3.
  (bkz: secimde oy kullanmamak)
  1 ... celebi
 4. 4.
  kullanmak hakkı olduğu gibi kullanmama hakkı da olan insandır.
  -1 ... torut
 5. 5.
  sandıgın basına gıdıp vazgectım uleynnn dıyerek bu toplulga katılacagımı sımdıden ılan ederım. ne ıktıdardakı akp ne becerıksız muhalefet chp ne de eskılerden kalma yerden bıtmelere gıtmesın oyum. ne $ucuyum ne de bucu. kulagımda kalmıs nereden geldıgını bılmeden soyluyorum mazotcuya mı vereyım? yenı bır baslık acılmıs zencı ıtına ıle getırtılır bızzat amerıkadan. *
  1 -2 ... littlesweet
 6. 6.
  ıslak sopayla dövülesi insandır. oy hakkı olmayanlara çok koyar bu tiplerin varlığı.
  ... misskin
 7. 7.
  seçimden sonra parmağında mürekkep olmadığı için, çevresi tarafından eleştirilecek insan tipidir. cd kalemi ile tırnağını boyayıp bu baskıdan ve eleştirilerden kurtulabilir.
  2 ... ofkeli kalabalik
 8. 8.
  siyasi arenadaki insanları eleştirmeye hakkı olmayan insandır. "memleket kimlerin eline düştü" gibisinden konuşan versiyonuna " oy verseydin de getirmeseydin" şeklinde cevap verilmesi gereken insanlardır.
  -2 ... lynx
 9. 9.
  kendini yaşadığı ülkede söz sahibi hissetmemek sonucu tepki olarak oyunu kullanmayan, bu duruşuyla ülkesi adına iyi veya kötü tek bir cümle kurmaya hakkı olmayan insandır.
  1 ... fashiondesigner
 10. 10.
  oy hakkini kullanamayan insanin yakaladigi yerde dovecegi insandir.
  2 -1 ... hreisk