1. 1.
  yapılacağı yönünde yıllardır dedikodu üretilen proje. nihayet sondaj çalışmaları başlatılmış
  bu proje ile rize-erzurum karayolunun kış aylarında kapalı kalmaması, çığ tehlikelerinin ortadan kaldırılması amaçlanıyor.
  2 ... ispirli
 2. 2.
  dünyanın ikinci büyük tüneli.
  2 ... keepx
 3. 3.
  bugün temel atma töreni yapılacak olan proje. törene başbakan erdoğan da katılacak.
  1 ... ispirli
 4. 4.
  2016 mart'ta bitirilmesi planlanan projedir. o günleri de görürüz inşallah.
  1 ... fafatara
 5. 5.
  karadeniz bölgesinin ülkemiz için zarardan başka bir şey olmadığının kanıtıdır. bıktık bu bölgenin dağından, çığından, heyelanından. buraya yapılan tünelleri, istinad duvarlarının masrafını bir ovaya yapılsaydı şimdiye neler neler olmazdı. hey allahım yaa...
  2 -3 ... cool cocuk
 6. 6.
  bazılarına ki onlar kendini bilir ''o tünel bir ucundan bir ucuna sana girsin'' dedirttiren proje. Türkiye de en az yatırımın yapıldığı bölgenin orta ve doğu karadeniz bölgesi olduğunu bilmeyen, doğuda ki bir çok ile yapılan yatırım ve verilen devlet teşviğinin bu bölgelere oranla kat be kat fazla olduğunu bilmeyen insan müsfettelerini kızdıran proce. zorunuza mı ciddi bu proce?
  5 ... kamanturku
 7. 7.
  riskin göbeğidir. 4 kilometremiydi kaçtı lan ?.
  ... ferditayfur
 8. 8.
  %80 i tamamlanmıştır.
  ... ferditayfur
 9. 9.
  gözümde marmaraydan da avrasya tünelinden de daha değerlidir. nedeni ise karadenizdeki limanlara gelen malların iç bölgelere aktarımında ulaşım engellerini kaldıracak, zamandan tasarruf ettirecek ve iç bölgelerde özellikle erzurum'da bir nebze ticaretin canlanmasına neden olacaktır. ha önemi buradan mı geliyor derseniz, tabiki değil.

  asıl önemli olan şu haritaya bakarak anlamlandırılabilir:

  türkiye haritası

  erzurum'a bakarsak doğu ve güneyinde kürtlerin yoğun bir şekilde yaşadığını ve abd güdümlü pkk'nın maalesef başarılı şekilde uyguladığı asimilasyon politikasını kuzey ırak, kuzey suriye ve hatta 80lerden sonra bizim birçok doğu şehrinde uyguladığını düşünürsek bu tünel erzurum'dan göçün bir nebze olsun durmasına ve pkk'nın kürtleri o bölgelere yerleştirmesine engel olacaktır. işte bu tünelin önemi buradan gelmektedir. karadeniz'e açılan bir erzurum, pkk'nın asimile ederek toprak kazanımı karşısında bir set olacaktır.
  ... husu
 10. 10.
  kpss'de çıkar bu. erzurum-rize arasını ulaştırır.
  1 ... l or d