bugün

kazancınızdan mutlaka tasarruf sağlayıp ufakta olsa yatırım yapın.
En gençleri 35 yaşında zaten ne abisi kim abisi.
(bkz: 31 lik ablalardan Nasihatler).
otuzluk abilerin öğüt vermek için ne kadar deneyimli oldukları su götürür.
Bugün "iyi ki varsın" diye klişe kusarak aşkını dile getiren kız yarın seni sünepe ev erkeği de yapar.
Öğütlerin hepsi kişiye özel şeylerdir. Başkasının öğüdünü götüne sokun kafanıza göre takılın.
30 yaş eşiğini geçmiş bir abiniz olarak amme hizmeti olarak mentorluk yaparım.

ben sözlük amcası sayıldığımdan veremeyeceğim öğütlerdir. biraz eskidi çünkü adab-ı muaşeret deyince garip garip bakıyorlar şimdiki kızlar.
siktirin gidin lan buradan.
Metin2 oynamayın.

Edit: illa oynayacağım diyorsanız hidraya duo arıyorum 43k hasar var.
30 luklar nasihat verecek duruma geldiyse biz ölmüşüz.
dünya'da sözlük kızlarından başka kızlar da var haberiniz olsun !..
bol bol sevişin. bazen bir aşk bir üniversiteden daha iyi.
kadınlara tatlı sert davranın.
mesela sevişmeye otele gittiniz. kızın beline kolunuzu dolayın aniden.
sonra alt dudaktan hafif öpün. ve yatağa fırlatın. ama nazikçe.
itlik, uğursuzluk, serserilik yapın yaşınız gençken belli bir yaştan sonra yapamıyorsunuz. Ama hep ilkeleriniz olsun mutlaka.
Ve sakın sevmekten, aşık olmaktan korkmayın.
4-5 sene sadece kariyer için, düzgün üniversite ve düzgün iş olayına girin. gerisini düşünmeyin. herşey halloluyor sonra.

bir de konusu ne olursa olsun ve kim olursa olsun hayatınızdan bilmiş insanları çıkartın. bu kadar net.

edit: garip garip firmalarda da kendinizi ezdirmeyin. global bir firmaya girin ki ilerde dünya önünüze açılabilsin.
cool görünmek, kızlara hava atmak için sigara içmeyin.
hey liseli sana diyorum.

saat 2-3'e kadar öküz gibi yatıp uyumayın.
sevisirken alninizi yalayan kadin gercekten terk etmemeniz gereken kadindir.
Olum sevin lan! Güzel sevin. Ömrümüzde bir kere sevmiş olun.
Kadınları çok ta önemsemeyin. Dinliyormuş gibi yapın ama dinlemeyin. Ne sıkıntıları biter ne anlatacakları. (bkz: kafa ağrısı)
“Sigara içme abim, bu boku yeme.”
allah razi olsun be abi. sozluk gencleri de fran abi ne zaman bize ogut verecekti diye bekliyordu, buyuk adamsin.
Yapmadıklarınızdan değil yaptıklarınızdan pişman olmak daha huzurlu. Ağır bir suç teşkil etmiyorsa içinizden geleni yapın. ilerde Yaptıysam yaptım ulan dersiniz keşke yapsaydım değil.
sun tzu, machiavelli falan okuyun.
amatörlerden ögüt almaktan kurtulursunuz.
Osbir çekerken hep aynı elinizi kullanmayın. ileriki zamanlarda kuvvet dengesinde sorun oluyor.