1. .
  sahnede oynayan kişileri, kenardan takımı yöneten teknik direktör gibi yöneten teyzelerdir.

  - genel özellikleri -
  görüldüğü yerler: düğün salonları.
  beslenme: düğün pastası ve limonata.
  ortalama yaşam süresi: 70 yıl.
  hedefleri: evde kalmış kızların göze çarpmasını sağlamak.

  bu tür teyzeler genel olarak düğün salonlarında görülüp, zamanlarının büyük bir bölümünü düğün esnasında masada oturarak geçirirler. sahnede oynayan kızları, avını süzen aslan gibi süzerler. en beklenmedik anda oynama stilini beğenmedikleri bir kız olursa, hiç üşenmeden kalkıp "öyle değil, böyle yapacaksın" şeklinde öğretici bir dille yaklaşırlar. bazen oturan bir kızı gördüklerinde "hadi kızım, kalk sende oyna" diye gaz verir, onu da oynamaya teşvik ederler.

  bunların en özel hareketi ise oturdukları yerden oynayabilmelidir. gerdan kırarlar, kalça sallarlar, göğüslerini oynatırlar. her şeyi yapabilirler. aynılarını kızın da yapmasını isterken "bak böyle böyle" derler. salonda o an yüksek müzik olmasına ve bu lafı söylerken batman'deki joker tarzı bir surat ifadesine bürünmelerine rağmen yine de söyledikleri anlaşılır. karşıdaki kız, bu teyzenin dudak hareketleri rahatlıkla okuyabilir. herhangi bir codec yüklemeye gerek yoktur.
  14 -4 ... salca
 2. .
  tam bir teknik direktördür. uzun bir süre şans tanır kıza. istediği gibi oynamazsa kenara alır ve başka bir kız sürer sahaya.
  2 -2 ... ulu dagci
 3. .
  kendi düşüncesine göre evlenme yaşını geçmiş ancak henüz koca bul(a)mamış kişilerin daha kırıtkan oynamalarını sağlayarak, oğluna kız bakan annelerin dikkatini çekmesini sağlamak birici vazifeleridir.
  ... nobetci baykus
 4. .
  hiiç istifini bozmadan çalan sarkıya oturdukları yerden omuz sallayarak eşlik eden, ve böylelikle de üst tarafları alt tarafdan daha ince olan teyzelerin yetiştiği biçimdir.
  1 ... milyon dolarlik kelebek
 5. .
  *zeliha teyze sende romen havası motifi var mı?
  -9/8 lik şişi alıcaksın önce kızım 2 düz 1 büz gidiceksin.
  (bkz: motif)
  ... alyowerlak