bugün

https://youtu.be/-KXX6k6wvZU

01.52.00 dan itibaren izleyin. Kitabın sayfasına odaklanın. Gerçi karagöz ilker hemen kitabı kapatmaya falan çalışıyor ama, yemediler. Her iki sayfaya da bakarsanız. Mustafa kemal in yaverinin(basit bir yaver değil, araştırın) oğlu mustafa kemal lise son sınıf öğrencisi.

Fakat...

22 Mart 1926’da çıkarılan 789 sayılı Maarif Teşkilatına Dair Kanun’a göre ortaöğretim okulları liseler (3 yıl), ilköğretim okulları (3 yıl), köy öğretmen okulları (2 yıl)dır. Bunlar yine ortaöğretim okulu sayılan ortaokulu (3 yıl) bitiren öğrencileri alıyorlardı. Bir aralık lisenin öğrenim süresi 4 yıla çıkarıldı (1952) ama sonra üç yıla indirildi (1955).

Yani esasen 9. Sınıf günümüz mantığıyla. Lise 1. Sınıf talebesine 13 yaşında çocuğa otur biranı iç.

Ha bu arada (bkz: cevat abbas gürer) öyle basit bir yaver değildir. Yalan söyleme ihtimali imkansızdır.

Zaten kitapta dikkat ederseniz hep “çocuk, çocuğum” deniyor.

ilker karagöz de “otur bakalım sofraya, imtihan devam ediyor dedi, diyor. Ne imtihanı devam ediyor ilker efendi masadan kalkmadan kaç şişe içeceksin imtihanı mı.

Saat geç fazla odaklanamıyorum, fakat pek çok anahtar kelime var. Araştırın.
Az önce fox tv de okunan kitapta atatürk ün yaveri abbas ın oğlu mustafa kemal isimli çocuğa dediği söz. Yanlış görmediysem şayet. En garanti yol fox un bugünkü yayını 9.20 den itibaren izlemek olacaktır.
güncel Önemli Başlıklar