bugün

(bkz: otaboka).
özellikle tiki kızlar ve ergenimsilerde görülen eylemdir.
facebooktan soğuma nedenidir.
bir de kendini ve arkadaşlarını etiketlerse yapan kişi tadından yenmez.
bir keresinde, koyun boku çekip facebooka koymuştum. hem de profil fotoğrafı yapmıştım. gayet normal bir davranış. yadırgamamak gerek.
facebookun book(!) unu çıkarmış bir eylemdir
bir pokemon ismi olan bokatan lakabına layık şahsın sergilediği tutum
(bkz: otabook)
iyi bari resim ile fotoğraf arasındaki farkı öğrenmiş bunu yapan kişi.

ama yüklemek, upload etmek yerine atmak kelimesini kullanmış ki sikeyim ben öyle tanım yapan salakları.
http://www.facebook.com/p...67553&id=274993968552
her fotoğrafı için yeni facebook açan adam !
tamamen görgüsüzlüktür. insanlar hep matah sandıkları şeyleri koyar. herkes havuz başında, herkes tüm gün güneşte dışarda ve gözlük takıyor, herkes sportmen, herkes çok sosyal amına koyayım. sen bu kadar meşgul olsan, facebook'a tıklayacak zamanın bile kalmaz lan.
bir üst modeli vardır bunun. her gün yanında fotoğraf makinesi taşıyıp, her yaptğını çeken, bunları facebooka ekleyen insandır. üzücüdür.
bunun zirve noktası kızların kendini yukarıdan çekip facebooka eklemesi ve istinasız bütün kız arkadaşlarının ''ayyy canım çok tatlısın'' demesi.
aman da aman yorum atta popüler olayım diye düşünen tiptir.
(bkz: fotoğraf makinesi ile otu boku çeken kız modeli)
(bkz: bilgisayarda düzeltiriz)
(bkz: fotoşop yardımcın olsun)
otun fotoğrafı neyse de bokun fotoğrafını koyunca ayıp edenlerdir.
bir süre sonra itici olmaya başlayacağının farkında olmayan kişinin yapacağı iştir.
bir hafta öncesinde hesap silme talebinde bulundum. okul bittiğinde bile bitmediğini arkadaşlarından kopmadığını hissettiren durumdur. okul bitti herkez evine bidaha görüşemeyeceğiz olgusunu kaldıran bi site. ilk başlarda güzel geliyo insan doğumhanede yanında yattığı bebeklere kadar insanı bulabiliyor. Ancak bi zaman sonra bku çıkıyo özel hayat bilmem ne kalmıyo yok onu buldun bunu buldun iki sohbet bile etmiyosun öle facebookunda kalıyor. Bırak uzakta kalsın dostlarım böylece kıymetleri daha iyi anlaşır.
herkes fotoğraf sanatçısı oldu facebook çıktığından beri, eline makinayı alan amk ülkesinde, ara güler sanki efendim dedirten bir durumdur.