bugün

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının getireceği yenilik.

--spoiler--
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, otoyol ve köprülerde 'dinamik fiyatlandırma' modeline geçmeye hazırlanıyor. Kurulacak talep yönetim sistemiyle, talebin az olduğu dönemlerde vatandaşın, otoyol ve köprüleri daha ucuza kullanabilmesi amaçlanıyor.
--spoiler--

görsel
https://tr.sputniknews.co...mik-ucret-donemi-basliyor
(bkz: inanma öpecekler)
dinamik minamik her türlü zikeriz biz bunları diye düşündüler herhal.
Mantık basit, artık köprü ve otoyollara verdiğimiz paranın miktarını bilemeyeceğiz. Sistem zaten tamamen mantığa aykırı. böyle bir sistemde, tam tersine talep fazlaysa, ödenen ücretin düşmesi gerek. insanların keriz olup olmaması da önemli değil, bu ülkede yaşıyorsan her türlü arkana geçiyorlar da, biz hissetmiyoruz artık.
Dinamik sikiş kopuyor yani.
- mücellaaaaa! Hemen hazırlan gidiyoruz!
- nereye ayol?
- annenlere işte! An itibarıyla köprü geçiş ücreti düştü, yarım saate hazırlandın hazırlandın yoksa unut!

Dinamik ücret ne olaki dedirtir?
Antin kuntin, janjanlı tabirlerle yapılan saçmalıkları süsleyip, püslüyorlar ya, en çok buna gülüyorum!
Kime ne ettik ki, hayatı çizgi film tadında yaşamaya mahkum edildik acep?!

Körprü ve otoyol ücretleri, borsa gibi, altın gibi anlık düşüş ve çıkışlar yaşayacak he mi?!
Otoyol girişinde, geçiş ücretinin düşmesini bekleyen upuzun bir konvoy gördüm sanki!
(bkz: zam değil zamcık)

görsel
metin koşşş bu gece 3. köprüde orgi var.
talebin az oldugu demisler, insanlarin elinde olsa cogu trafige cikmayi talep etmez.

talebin fazla oldugu vakitte de yapistirin fiyatlari.
Yine bir ayarlama yine bir sikiş.

görsel
pompacı aynı ama pozisyon farklı olacakmış. ben condom ımı ve kayganlaştırıcıyı getiricem diyor, siz götü getirin yeter.
Bayramlarda susuz sabunsuz yani.
tavan fiyatın önemli olduğu dönem. eğer yoğun zamanlarda zaten güncel fiyatlardan ücret ödenecekken, talebin azlığına göre fiyat düşecekse mantıklı.

ama bu yönetimsel anlayış ile çok mu iyimser düşündüm acaba?
istanbulda köprülere, avrasya tüneline veya otobanlara yaklaşırken artık görevliler vazelin vermeye başlayacaklar demektir. talebin az olduğu yerlerde indirim yapacağız diyorlarsa talebin çok olduğu yerlerde de bindirim yapacaklar demektir..
Durağan s2ş zamanı bitti, şimdi hardcore s2cekler. Adı ise dinamik pompa. Vatana millete hayırlı olsun. Hüloğğğğ lililililili, götinın gılıyık.