1. 1.
    --spoiler--

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Otopark Yönetmeliği"ne ilişkin, "Şehir merkezlerindeki trafik problemini çözmek, otopark ihtiyacını karşılamak adına, park ve meydanların altına otopark yapabilme imkanı getiriliyor. Bu da çok önemli bir değişiklik. Büyük şehirlerde, şehir merkezlerindeki otopark problemi tamamıyla aşabilecek bir düzenleme." dedi.

--Kurum, bundan sonra yapılacak her daire için bir otopark yapılacağını belirterek, "Şehir merkezlerinde sokakları biraz daha rahatlatacağız.

--spoiler--

Herşey bir yönetmelik kadar kolay idiyse neden 40 yıl kaçak, plansız yapılaşmaya göz yumdu bu devlet.
    4 ... pazar pazar
  2. 2.
    yeni bir şey değildir.

pratikte olan bodrum katların otopark yapılmasıdır. ancak yapılmazsa ne olur? sorusunun cevabı önemlidir.

bunun cevabı belediye binayı yıkar olmadığı sürece kimse otopark falan yapmıyor.

eskiden para cezası vardı, adam 10 daireli binayı yapıp bodruma da 2 tane daire sıkıştırıyordu. ödediği para cezası bir dairenin fiyatının belki dörtte biriydi.

kaldı ki bu adam otopark yapmadı diye 12 hane arabasını benim sokağıma çekmek zorunda kalıyor, ama bunun cezası belediyenin kasasına para gitmesi. ne anladım ben bu işten?

hukuk kuralla değil müeyyide ile varlık kazanır. hala yönetmelik çıkacak falan gibi yarrak başı minvali konuşmak boş iştir.
    1 -2 ... raduyev
  3. 3.
    benim memurum işini bilir. siz sanıyor musunuz ki o audili, mercedes'li silahlı müteahhitler bu yasayı uygulamak zorunda kalacak. belediyeye bir sefer düzenleyecekler ve iş bitecek.
    1 -1 ... masklavi
  4. 4.
    yasa sanırım zaten vardı. en alt kat otopark olmak zorunda. he otopark yapmıyorsan bilmem kaç bin lira para veriyorsun belediyeye. belediyenin yolunu işgal etme ihtimalinden dolayı. sorun çözülüyor. bildiğim kadarıyla.
    ... hellnight