1. 1.
  "Yerli avantajı bitti ‼️

  30 Ağustos'ta Türkiye'de üretilen otomobilleri desteklemek, ithalatı azaltmak için %60 olan ÖTV oranı %80'e çıktı.

  Bugün Egea, Clio ve i20'nin üst versiyonları,

  Megane, Corolla, C-HR ve Civic'in ise neredeyse tüm versiyonları %80'lik ÖTV dilime girdi."

  kimsenin sesi çıkmayacağı için biniyorlar üstümüze, vuruyorlar kırbaçı...

  https://twitter.com/eozpe.../1402344711776518150?s=20
  9 ... murthy
 2. 2.
  TÜRK MiLLETiNiN HAKETTiĞiNi ALMASIDIR.

  OY VERENLER YÜZÜNDEN VERMEYENLER DE YANMIŞTIR.
  4 -1 ... abhartach lynch
 3. 3.
  0 araba alındığı sürece devam eder bu durum. Satışlar %80 düşsün bakalım neler olur görürsünüz ama batıda hahaha burada öyle bir durum söz konusu değil.
  1 ... karton toplayan cocuk
 4. 4.
  ötv vermediğimden dolayı şahsımı ilgilendirmeyen zamdır. merak etmeyin arabalar yine kapış kapış gidecektir. türk milleti arabasından vazgeçmez gerekirse aç kalır.
  -3 ... masklavi
 5. 5.
  acea raporlarına göre otomotiv ithalatının bokunu çıkarmış durumdayız. ama çözümü bu olmamalı.
  ... kurenai
 6. 6.
  Altyapısı 10 yıldan önce tamamlanamayacak olan elektrikli otomobildense, kuzey afrika'dan bosna'ya, orta asya'dan lübnan'a dek satabileceğimiz modernize toros ve şahin yapmak yerine bir onu dene, bir bunu dene..

  Ayrıca ithalatı gerçekten bitirmek mi istiyorsun? Kimse 5 yıl banka kredisi ödeyip köle gibi araba borcu odemek istemiyor ama araçlar da eskiyor...

  F16'nı modernize ederken 1000 parça değiştirip, yeni teknolojiler ekleyip uçuş ömrünü 10 yıl arttırıyor musun? Biz ise teknik servise gidiyoruz, iki tık tık bir şık şık, 1500 lira servis ücreti çıkıyor. Ben çok eminim dediklerinin yarı işini yapmıyorlar, arabayı güzel bir iç dış yapıp gönderiyorlar. Servisler de, 3 yıl dolduğu an terk ediliyor, millet hooop ustaya koşuyor.

  Yani sistem baştan sona sakat.. halbuki Bize 20-40 bin liraya kadar, çok ciddi, garantili, gerçek modifikasyon imkanı sağla.. arabalarımız 200000 km'de sıfır gibi olsun. Çökmeye başlayan koltukları değişsin, motor komple elden geçsin, olmayan arabaya klima vs eklensin, paslanan fren disklerine kadar ciddi bakımlar yapılsın, burada belli bir oranda motor meslek lisesi öğrencilerinin gerçek maaşlı çalışması da zorunlu olsun ve bunlar it çakal işi değil, sigorta şirketlerinin dahi kasko bedeli belirlerken tanıyacağı yenilemeler olsun, modifikasyonlar tarihiyle birlikte ruhsata-muayeneye işlesin. Arabaya 10 yıl daha gözü kapalı binelim. Mesela bunu araç bayileri, ki hazır servisleri var, hemen yapabilir ve o sektör de ayakta kalır. Adam araç satmasın, araç yenileme paketi satsın. Sıfır araç göstermek yerine araç modifiye örnekleri göstersin. Fabrika, araç yerine aracın bire bir parçasını üretsin. Kimse işinden olmaz, vatandaş banka faizi altında ezilmez, ithalat 5 yılda en az 15-20 milyar euro kısılır, kimseyi de arızalı arabaya binmeye mahkum etmezsin.
  2 ... katalin
 7. 7.
  aslinda araç almaya niyetleneni baştan silkelemek lazim niyetinden vaz gecmeyeni her zaman arabaya binmeden ve arabadan inmeden önce silkeledik mi bu iş huzur içinde cozume kavusur. %80 hem azdır. %1000 olmalı. sonuçta ekonomi çoğg iyi
  2 ... venusde mahalle muhtari
 8. 8.
  Oy verin oy bol bol oy verin, sürekli oy verin. Durmaksınız oy verin, artık yeter desinler ama siz yine oy verin. Verin verin verin verin, bir yerden sonra artık vermezler heralde desinler ama siz yine verin. Öyle böyle vermeyin yani. (Evet feyyaz)
  2 -1 ... tagrz
 9. 9.
  ekonomik krizlerde araba fiyatları fahiş derecede artar ve hemen hemen ev fiyatına çıkar. burada tecrübemi aktardım, paranız varsa yüksek model araç alın seneye o aracı satıp rahatlıkla ev alabilirsiniz.
  ... hucu
 10. 10.
  yaptığı yollar eskimesin diyedir.
  1 ... ebu fesat