bugün

https://www.sabah.com.tr/...-bilmiyor-yuzde-346-artti

Bu dengesiz piyasada iyi kar ederim" düşüncesiyle çok al-sat yapan oldu. Benim 4 yakın tanıdığım ellerindeki arabayı satıp 0 araba sahibi oldu ve şu anda ona sorsan "30 bine aldığım arabayı 60 bine sattım" der ve kar ettiğini düşünür. Ama 100 bin liralık arabayı 250 bin liraya aldığından bahsetmez. Bu mantıkla araba satın alan insanların çoğu böyle ve hepsi borç içinde.

Allah ıslah etsin.
Devlet otomobil satışlarını kontrol altına alıp. Belli başlı sınırlar koymadığı sürece. Bir sürü vatandaşımız hak etmediği parayı verip alacak otombillerini. Kimse dur demediği sürece 20 binlik araçlar 60 bin'e satılmaya devam edecek. El mahkum insanımızda normal karşılayıp alacak.

Devlet araçların cinsine, markasına, modeline, ve üretim tarihine göre azami fiyat sınırı koymadığı sürece kanayan yaramız kanamaya devam edecek.

En mantıklısı ihtiyaç olmadığı sürece araç almamak veya marka model ayırt etmeksizin hak ettiği paraya satılan araçlardan almaktır.

Tofaşlar bile 30-40 binliraya satılıyorsa. gidip çürük çürük bir torosa 10 bin verip almak daha mantıklıdır.

görsel

(bkz: araba fiyatlarının fahiş oranda artması)
ya mk neyin kafasındasınız... bir tek 2. el mi arttı? sen tutar da 120 bine sıfırını sattığın arabanın fiyatını bir gecede 232 bin tl yaparsan yeni vergilerle satış rakamınla.. dün o arabayı 120 bine alan dayım vay mk diyip yazar tekeri dönmüş 1-2k km deki arabasına 200 bin...bir önceki yıl o arabayı 96 bine almış dayım da vay mk diyip yazar 180 bin..2006 yılında 20bin tl ye almış emicem de yazar 100 bin tl... sıfırı düşürmeden 2. eli kurtaramazsın.. mal benim aq tok satıcıyım işine gelirse alırsın diyip geçersin.
Sittiroen satışları patlamış.
pandeminin sonuçlarından bir tanesi de bu herşey online.