bugün

sülalesi raad olan ayaktır.
tiptronik vites araba var annemde. hep tek ayakla kullan dediler valla yıllardır çift ayak kullanıyom gayette iyi oluyor.
camdan el sallamak eyleminde ki görevli "el'in" görevini devlet töreniyle sol ayağa devretmesidir .
Poposunun altına sol ayağını koyup "alışamadım daha yiğenim, ondan yani yanlış anlama" diyen arkadaşımın amcasıyla istanbul dan ankara ya kadar tedirgin bir yolculuk yapmıştım. Yıllar gösterdi, adam haklıymış.
düz vitesli arabadan sonra emekli olmuş, keyfine bakan ayaktır.
duruma göre camdan manzarayıda seyredebilir.
mercedes e200 kompressor ile tiptronik şanzıman modundayken seri ve devirli bir kalkış sonrası 3. vitese debriyaj ile geçmektir. tiptroniğe alışkın olmayan bünye haliyle o adrenalin ile debriyaja seri basıp vites geçirme ihtiyacı duymuştu. debriyaja tam gücümle ani bir basış yaptım. ardından tek hatırladığım emniyet kemerinden nefes alamadığım ve gözlerimin yuvasından çıkacakmış gibi pörtlemesidir. yanımda oturan arkadaşım da aynı etkilere maruz kaldığından, g kuvveti testi 2 denek üzerinde başarılı bir şekilde gerçekleşmiştir. en büyük şansımız arkamızdan gelen birisinin olamamasıydı.
çirkin bir kadın gibi gereksizdir.*
(bkz: dam üstünde saksağan vur beline kazmayı)
Bu başlığa entry yazan kimsenin otomatik araba kullanmadıklarını ispatldıkları olaydır. Gaz ve frenin sağ ayakla idare edildiğini 2 yaşındaki çocuklar biliyor.
kesinlikle kullanılmaması gereken ayaktır.
eger bahsedilen sol ayak otomatik vitesli arabada yeniyse kaza an meselesidir.

polis tam ustune bastın.
surucu neyin.
polis frenin.
surucu debriyajın.
polis o debriyajı alır g*tune sokarım.
surucu hangi debriyajı memur bey. araba otomatik
112 acil efendim yaralı su anda bir sok geciriyor. yardım edin de hastaneye kaldıralım
bir kaza çıkmaması için arabanın sol penceresinden dışarı sarkıtılması gereken ayak.
ilk defa otomatik vites araba kullanacak insan için gerçekten tehlikeli olan uzuv.Frene basıyım derken debriyaja basar gibi * basılırsa hiçde hoş olmayan şeylere tanık olabileceğiniz hede.
otomatik vitesli arabada sağ elin yaptığı işin benzerini yapan uzuvdur.boş durur yani.bu iki tespitten sonra şu söylenebilir ki sol ayağı ve sağ eli olmayan bir insan rahatlıkla otomatik vitesli araç kullanabilir.*