bugün

lan ne zamandır şu tespit her aşti de wc ye girdiğimde aklıma geliyor, yazayım diye diye söylüyorum, sonra unutuyorum, bugün yaşadığım olaydan sonra unutmam mümkün değil.

evet arkadaşlar bilirsiniz otogar tuvaletleri yoğun yerlerdir. hem pisuvarlar hem kabinler doludur genellikle. işemek için en az 1 kişi beklersiniz sırada.

bugün de tam otobüsümün kalkmasına yarım saat varken wc ye gideyim bi dedim. gittim wc ye, malum , millet s.çmak için bir yarış halinde. dedim lan yarım saatim var .mına koyayım koy götüne dedim.

neyse kalabalık azaldı falan, ben bir kabinin önünde kendime yer seçtim. 4 kabin var, bekleyen 4 kişi. bunlar aslında birbiriule de çaktırmadan bir yarış halindedirler. içeri ilk giren kişi kendini birinci ilan edip dışardakilerle zihninden taşak geçer. (ulan oh be, kerizlere bak nasıl da geçtim, ilk ben s.çıyorum gibi )

neyse efendim 5 dakika bekliyorum yok, 6, 7, 8, 10 dakika oldu hala bir ses yok. tıklıyorum içerden bir ses yok. neyse 15, 16 dakikaya doğru gitmeye başlayınca iş, dedim s.kerim lan nezaketini kibarlığını. vurdum kapıya iki üç kere, '' hoop bilader, deliğe mi düştün mk'' tarzında biraz sitemkar cümleler kullandım. adam ağır ifadelerle kapıyı açtı, ne var kardeşim ağız tadıyla işeyemeyecek miyiz dedi, bak dayı s.ktir git wc de birbirimizle dalaşmayalım, sikerim böyle zevki umumi tuvalette 18 dakika işenir mi amk. senin yüzünden otobüsü kaçıracam dedim.

olay böyle bitti. aslında türk milleti olarak alışmışsınız finallerin atraksiyonlu olmasına ama bir atraksiyon olmadı. yani ben sinirlenmesine sinirlendim ama 45 46 yaşında bir adamı da tuvalette yarım saat zevkine sıçıyor diye dövemezdim.

ama yine de bir tavsiyem, özellikle otogar tuvaletlerinde dışarıdakileri bekletmek amacıyla kös kös oturmayın kabinde. işiniz bittiği gibi çıkın kardeşim.