bugün

genelde özgüveni ortalamanın üzerinde , boyu 1.80 ve üzeri olan erkek kişisidir.
sıcak havalarda üstteki havlandırmayı açtıktan sonra otobüstekilere "ben olmasam sıcaktan siki tutcaktınız olum hehe" der gibi ukala bakışlar atarlar.
ama yine de candırlar , sağolsunlar.
Lütfen kapatırmısınız saçlarımı bozuyor... Diye söylenen kadınlarda bu işin ekstrası, Cinayet eğilimli insanlar için taze kan.
otobüste açılmayan camı açan adamın kuzenidir.
büyük bir sevap işleyen kişidir aynı zamanda...

çoğu insanın istediği ve cesaret edemediği şeyi başarmıştır...
hala klima çalıştırmayan 19. yüzyıl otobüslerinde terleyen insanların imdadına yetişir.

adana da öyle bir hareketin sonucu muavinden azar hatta otobüsten atılmaya kadar gidebilir. zira dışarıda hava 56 derece iken otobüste full klima çalışır ve içi 20 derecelere kadar düşer. üşürsünüz.
bir kahramanlık edası ile göğsünü gere gere oturduğu yerden kalkıp üst havalandırmayı açtıktan sonra en yakındaki genç bayana ne güçlü ve seksiyim bakışı atıp yerine oturan genellikle 20-30 yaş arası bekar erkeklerdir.
denemeyeniniz varsa deneyiniz efendim korkmayınız zira çok kolaydır onu açmak öyle havaları girmeye pek gerek yok yani *
(bkz: sunroof)
5 dakika sonra yaşlı bir teyzenin "yavrum şu şeyi kapatsana üşüyorum, hastayım" demesiyle geri vites yapacak ve kapağı tekrar kapatacaktır. ***
otobüsün gözdesi olan kişidir.
son derece başkalarının rahatını düşünen ve bencil olmayan insan tipidir.
geniş omuzlu, kemikli, avurtları çökük yiğittir...
genelde ya boy bakımından ya kuvvet ya da zeka bakımından eksik bir şahsiyetin açmayı denemesinin ama becerememesinin ardından devreye girer. ilk şahsiyet için: (bkz: yerin dibine girmek)
karizmanın tavan yaptığı, bütün otobüsün hayran kaldığı er kişidir.
o halkın kahramanı iyilerin can yoldaşı otobusman' ın ta kendisidir.
hayır duası alan insandır. bunun bir de titreten kış günlerinde açık kalan havalandırmayı kapatmaya çalışıp, beceremeyip, resmen orda sallanan versiyonları da vardır, otobüsü yarar geçirir.
camın yanındaki imdat çekici eline en çok yakışacak insandır,kahramadır...
"O bir he-man, batman, packman, madmen.... "
açmayı denerken plastik kısmı elinde kalan kişi durumuna bir kez düştükten sonra yapmaktan uzak durmaya çalışan kişi değildir.
o sıcak yapış yapış otobüs ahalisi için bir halk kahramanı zattır.
güncel Önemli Başlıklar