bugün

otobüse binenlere ya da inenlere ne yapıyorsam onu yaparım; hiç..
kendi alanımda yolculuğumu tamamlarım.
ayrıca dert toplu taşıma kültürü olmayan insanlara oturmasını, kalkmasını,inmesini,konuşmasını* göstermek olmalı, herkes sevgilisiyle otobüse binebilir istemsizce de gayet bilinçli de öpebilir; bunun bir sınırı olmalı mı? olmalı..
Fakat siz bu durumu ötekileştirmek için kullanırsanız olmaz !
olanları yoksayıp, olmayanları varsayan zihniyetler ne mutlu size..
Ayrıca, çocuklar tecavüze uğradığında kadınlar öldürüldüğünde olmayan tepki neye ?
Araya benide alırlarsa mutlu olurum.
müsait biryerde inecek var..!
seçenekler neler?
Benim niye yok diyip ağlarım.
Allah devamını getirsin.
içimden mutluluklar dilerim.
https://encrypted-tbn1.gs...X10BekAdbKyjt3uSniiA4V3Mg
Klavye delikanlısı dolmuş yine burasi..sürü psikolojisiyle hareket ettiğiniz için bir bok yapamazsınız gençler..artık otobus kullanmiyorum ama izmirde 878de,70te falan tartaklamaya kalkın bakalım itin gotune nasıl sokuyorlar sizi..çok şükür şu siktigimin ülkesinde mis gibi nefes alınabilecek tek şehirde yaşıyorum,kafam rahat şu olaylar tartışmalar çok komik geliyor..mubadele tarzı birsey yapsak da aynı zihniyetteki insanlar şehir şehir toplansa,sizle yaşanmaz amk
yüzümü çevirirdim; rahatsız olmasınlar diye.
osurup kaçarım.
yanlarında çekecek halimiz yok.
bacağıma yapışan suriyeli çocuk yerine bunu tercih ederim.
"şşşşttttt" yapar kenara çekilirim en bi sevdiğim.
izmitte böyle dolaşan güvenlik görevlileri vardı iki sevgili yanyana gördü mü "şşşşt" yapıp kenara çekilen*
hemen alo 999 ahlak bekçileri hattını arar konum verirdim. zaten onlar gerekeni yapar.

edit: ahlak bekçisi olmak artık çok kolay, ilkokul mezunu isen vede cahil isen direk alıyolar.
neden o mekanda öpüştüklerini merak ettiğimi, tatlı bir dil ile ifade ederim.
çünkü merak ediyorum amk. o kadar yer varken neyin kafasını yaşıyorlar da otobüste öpüşüyorlar?
Daha rahat opussunler diye kafamı çeviririm. Ne yani gardas uzay çağında "bacım bu ne ayak, bu ne ahlaksızlık" mi diyeceğiz. Adam akıllı kimsenin bebesini taciz etmeden, onun bunun yavrusunu istismar etmeden öpüşüyorlar. Ellerine silah alıp gasp mı yapsınlar bırakalım sevissinler...
Hoş karşılamam kendi içimde ama tepki de vermem.Başımı diğer tarafa çeviririm.Bir bu çiftlerden hiç hoşlanmıyorum bir de sinemada iki dakikada bir şapır şupur öpüşen çiftlerden hiç hoşlanmıyorum.Bazıları o kadar ileri gidiyor ki cidden anlamakta zorlanıyorum. Madem yapacaksanız gidin kalabalık olmayan seanslarda ne yapıyorsanız yapın.Film izlemeye mi geldiniz hiç öpüşmemiş gibi öpüşmeye mi belli değil.
Benim için sorun olmaz lakin toplum içinde yanlış.
Beni pek ilgilendirmez açıkçası ama topluma saygılarının olmadığını düşünürüm .
Arkaşlar rica ediyorum kusuruma bakmayın ama toplum arasında öyle salya sümük öpüşüp koklanmanın doğru olmadığını kabul etmeliyiz önce.
Bu bir görgü kuralıdır.
Görgü kurallarını öğrenmeden,modernleşemezsiniz ve dolayısıyla modernleşmeye niyeti olmayan kendilerini sözde namus bekçisi sayan adamlar tarafından toplum arasında rencide edilirsiniz ki bu herhangi bi ortadoğu ülkesinde karşılaşacağınız en basit tepkidir Linç edilme ihtimalinizide atlamamak lazım.
Hem ne gerek var amk ya,piyasada birsürü günlük ev muhabbeti dönüyor temiz temiz bakın işinize millete de madara oluyorsunuz.
Içanadolu 'da olur mu böyle şeyler? Aaaa çok ayıp. Şahsen benimde sevgilim olsa arsizlik değil mi öperim otobüste tramvayda. Sizene ki? Onlara ne? Banane?
küçük çocuklara bunları ayıplayıp, yasakladığınız anlatmadığınız, cıss diye tabir ettiğiniz için cinsellik tabu zaten bre cahiller! o çocuk cinselliği baskıladoğı zaman kendini tutamayıp ona buna saldırmaya, tecavüz etmeye, damacanaya hallenmeye yelteniyor. Halbuki masum ve french kiss boyutuna ermeyecek bir öpüşmenin kimseyi rahatsız etmemesi gerektiğini çocuğa senin aşılaman gerek. Ayrıca siz ne zannediyorsunuz ki bu çocukları? O tabletlerde sadece candy crush oynayıp, danla bilic izlediklerini falan mı zannediyosunuz?

Sadece tek bir husus var: kimin neyi ne kadar rahatsız ettiğinin tespiti, tutanağı tutulamaz. Burada da toplumsal hoşgörü ile ilerlemeli zaten medeni toplumlar ama bizim oraya daha 1000 ışık yılı var.
başkalarının tepkisini izlerim o daha komik mk kim ne bok yiyorsa yesin..
gidip mutluluklar dilerdim. zira ben aşka inanmam. hem inanıp hem bulan insanı tebrik edéim.