bugün

Otobüste koltuğunuzda otururken bir yaşlı ve bir de hamile bayanı ayakta görüp birine yer vermek isteme durumunda karşılaşılan ikilemde kalma olayıdır. Ben hamile bayana yerimi verirdim açıkcası.
bi seçenek bi canı rahatlatmak ikinci seçenek iki canı rahatlatmak iki can + sevap vereceğinden cevabım 2.
'yer vermezsen yaşlanınca da sana yer vermezler' kalıbı vardır.. Şimdi ben bir yaşlıya yer vermiyorsam eğer, o yaşlı demek ki gençken yer vermemiş.. dolayısı ile ona yer verilmemesi lazım.. kızmayın bana sistemin bir parçasıyım.. velhasıl hamileler her türlü önceliğimdir..
mühim olanın yer verme olduğu durumdur. sen kalkarsın kendi aralarında hallederler. yani hangisinin daha fazla ihtiyacı varsa o oturur sen yeter ki kalk.
ulan yer verilsinde allah belasını versin gecen verdim 1 durak sonra indi ordanda uzaklasmıstım baskası oturdu hakkımı helal etmiyorum.
Hamile kadına yer verilmelidir. Bu konu hakkında daha fazla konuşmayacağım.
Hamileye tabiki.
hangisinin daha zorlandığını muhakeme etmeyi gerektirmekle birlikte, genelde hamileden yana kullanılma ihtimali daha yüksek olan bir tercih.