bugün

yanlışlıkla kıza eli bacağı değdiği için tacizle suçlanma riskini almak istemeyen erkeklerin eylemi. genelde eski toprak insanlar yapar. ayakta giderler yine de oturmazlar. Açık ve net.
Bana da kendimi potansiyel tacizci gibi hissetirdi biri; birinin yanına oturdum sürekli bana bakıyordu sanki ellicez amk kızı.
oturmaya hasret bırakır adamı.
hiç acımam otururum hatta amuda kalkar öyle giderim yanında*
acımam, yayarım götü.
doğru eylemdir.
Benimde yaptığım eylem, şahsen onlarca insanın sanki suçluymuşum gibi yan yan bakması beni rahatsız ediyor, bunun adı psikolojik baskıdan çekinmektir teknik olarak.
Bunlar sanirim kadinlara olan tacizlerden dolayi yanlis anlasilmamak uzere oluyor. Yada bazi kadinlarimizin her erkek potansiyel sapiktir tarzinda dusunceleri yuzunden. Sebebini bilmiyorum.

Acikcasi ben hicbir zaman aa yanima erkek oturdu acaba beni eller mi diye dusunmedim.

Bos yer napsin ayakta mi gitsin.
arada başıma gelen olaydır. üzülüyorum ayakta kalan kişiye. utanmasam oturabilirsiniz derim.
Hep yaptığımdır. Mazallah erkek düşmanı tipsiz bir feministe denk gelirsek, hiç temas etmediğim halde "oha sikti bu beni." Falan der. O yüzden başıma dert almamayı tercih ederim.
çoğu erkeğin uyguladığı bir eylem. amaç sadece yukarıda belirttiğim gibi taciz olmasa da bir çekinme söz konusu. açık ve net.
toplumsal cinsiyet baskisi nedeniyledir.

"kadin/erkek yani" kavramini topluma kazandiran yobazlara kafam girsin.
kızdan kıza değişir. ilk once kızı ölçüp tartıcan ona gore oturucan. Sakatlık riski azalır böylece.
Daha kötüsü koca otobüste tek bos olan koltuk yanindaki koltuk olup ayaktaki kizlarin hiçbirinin oturmamasi durumu.
Sanki kalk mk ln biz oturcaz der gibi. Avucunu yalasın kopekler.
Ben de oturmam ayakta rahat rahat giderim.
hele bir de türbanlıysa zaten o bakışlarıyla oturtmaz seni zaten. belli zamana kadar benim de yaptığım ama artık yapmayacağım bir davranış.
bazen binaya giriyorum, bakıyorum asansörün önünde bir kiz bekliyor. ben de bekleyip binsem belki kiz rahatsız olur diye merdivenleri kullanıyorum. ben asansordeyken bir kadin binersede bakislarimi yere indirip ellerimi önümde bağlıyorum. o kadar sapik varki yanlis anlayacaklar diye halden hale giriyoruz yani.
evet güzel noktaya parmak basılmış. nedense ben de aynı kaygıyı güdüyorum. mesela yolda yürürken falan fazladan boşluk bırakıyorum yahut kaldırımdan yola iniyorum.
bazen benim de yaptığım şey.

ama asansörde hayatta böyle bir şey yapamam. 30 daire var apartmanda, herkes birbirini tanıyor. ne sapığı anasını satayım? holding binasının asansörüne binmiyorsun herhalde.
yanlışlıkla kıza eli bacağı değdiği için tacizle suçlanma riskini almak istemeyen erkeklerin eylemi. genelde eski toprak insanlar yapar. ayakta giderler yine de oturmazlar. açık ve net.
gereksiz namus gosterisi. zıp diye otururum valla.
ben oturdum bir şey olmuyor.
ekstrem bir durum olmadığı sürece uyguladığım eylem. oturursam da yarım göt otururum. boş sokakta kızla aynı kaldırımdaysam kaldırım da değiştiriyorum bir de hızlı yürüyorum. ulan paso kızlara çalışıyoruz rahatsız olmasınlar korkmasınlar diye sonra kıymet bilmiyorlar.

aç kardeşim ordan bi muazzez abacı.
kızın kıçının kenarı olacak amatör karizmayı tamamlamaya çalışmaktır. yanına oturmadın diye seninle aynı durakta inecek, sonra da seni takip edip evine gelecek di mi?
Yağmurlu bir günde durak bildiğin somali pazarı bende okul servisi yerine gelen ilk araca bindim.Ne tesadüf şöfor arkasındaki bir kişilik boş yer var yanındada hanım ablamızın biri oturuyor.Sırf kabalık olmasın diye ıslanan çantamı yere bıraktım(150lira adidas amk) koltuk ucuna oturdum birde yayılmadım.

Neyse bu yağmurlu havada eteği çekmiş laik görünümlü ablamız bana dönüp demez mi 'rica etsem kalka bilir misin?'

Şöyle bir bakmışımki o şirret mal mal bakan gözlerine.

'Aynı parayı sizde veriyorsunuz bende, beğenmiyorsanız siz kalkın görelim boyunuzu?' Boyunuz ne alaka amk sinirden yumruğumu sıkmışım ne söylediğimi bilmiyom.En son arkada iş tulumlu bir amca omzumu sıktı 'sen boşver yeğenim' dedi kaş göz yaptı.O günden beri bacak arasında vidanjör hortumu gibi boşluk bulunan bu karşı cinse olan mertlik, efendilik saygımlığımı bitirdim gördüğümdende geri durmadım gittim paşa paşa oturdum.
Bölgeden bölgeye farklılık gösteren durum. Oturmamak daha mantıklı kimsenin egosunu şişirmeye gerek yok.