bugün

uzun yolculukta çekilmeyen olaylardan birtanesidir.*
(bkz: allah sabır versin)
şimdi sakız çiğnemek var sakız çiğnemek var..

ama bunların bi modeli vardır kiii.. tam bir kancık gibi çiğnerler o mereti.. çaatçutçaaatçutt

sükut için ağızına yarrak (afedersin) verilmelidir..
Kafası cama yapıştıralı insandır kendisi.
vukuunda muavinden sert bir cisim istenerek kafasına vurulmak suretiyle bayıltılması gereken kişi aktivitesi.
ağzına sıçmak lazımdır. bok çiğnesindir.
cinayet sebebidir.
akabinde şahsın azındaki sakız alınıp saçına yapıştırılır.
bütün otobüse rahatsızlık veren acayip gıcık bir durumdur. (bkz: sinir bozucu durumlar)
ters tarafımdaysa asla tavsiye etmeyeceğim eylem.
insanların diğerini boğması sebebidir. Bu genellikle minibüslerde olmaktadır insanları sinir etmektedir.
eğer sakız çiğnenmesinden rahatsız oluyorsan mutlaka dibinde meydana gelen durumdur.

istenmeyen ot misali bugünlerde (yaklaşık 2 aydır) ne zaman otobüse binsem arkamdaki ister yaşlı bir teyze olsun, ister üniformalı bir zabıta amca, isterse kokoş bir genç kız, yada apaçi bir delikanlı hepsinin ortak yanı şap şap sakız çiğnemesi oluyor. bazen otururken iyice bakıyorum ağzında sakız var mı diye ama ben oturur oturmaz o kişi kalkıyor yerine yukarıda bahsettiğim kişi kombinasyonlarından biri oturuyor ve benim için yol senfonisi başlıyor, şap şap şap...

not: haftada üç veya dört kere istanbul'da karşıya geçiyorum ve ağırlıklı olarak 500T' ye biniyorum. umarım çektiğim azabı bir nebze olsun size de hissettirebilmişimdir (çektirebilmişimdir)*.