bugün

hayattan nefret ettigim anlardandır. aynı yaslarda kadınlara sadece turbanı oldugu icin yer vermek,digerini otekilestirmek terbiyesizliktir. yazıklar olsun oyle imana da.

edit: bir cok kisinin kendi yeri kendi kararı tribine girmesiyle soylemeliyim ki bu baslıgı turbanlı bir kadına yer vermemi isteyen bir adama neden aynı yaslardaki acık ve elinde torbalar lan bayan icin yer istemedigini sordugumda az kalsın dayak yedigim icin actım.

takdir sizin.
gözlerin sadece türbana takılması sonucu değişik bir paranoyaklık.
(bkz: bi türlü bitmeyen otobüs maceraları)
4 çocuklu kadının ayakta kalmasıyla sonuçlanır.
türbana apayrı anlam yükleyen heriflerin yediği halttır.

o sebeple hiçbir türbanlı kadına 150 yaşında bile olsa yer verilmemesi gerekiyor. iç savaş mı dedin?
evet canım. bildin.
Normal şartlarda toplu taşıma araçlarında kadına yer vermek diye birşey yoktur. Ancak ülkemizde kişi başına düşen fortçu sayısı maksimal düzeyde olduğu için kadınlarımız bu ötekileştirilmeye maruz kalıyorlar. Yani onlara yer verilmesi gerektiği algısı. Başörtülülere neden daha fazla yer veriliyor derseniz, yer verilen o teyze,abla veya nine yer veren kişiye annesini,teyzesini veya ninesini anımsattığı için olması muhtemeldir. Bi an bu durumda benim annem olsaydı ya algısı oluşup dur yer vereyim diyebilir insanlar.
hayattan nefret edilmemesi, 4 çocuklu kadın ayakta dururkende başkasına yer verilmemesi gereken durumdur. şöyle ki;

efenim bu insan evladı o türbanı aksesuar olsun diye değil bazı inandığı değerler için takıyorken malum otobüs ortamı her an akraba olunacak bir hava varken ayakta dikilecek 20 yaşındada çivi gibi delikanlı varsa zaten türbanı bırak görgü kurallarına göre bir bayanın ayakta dikilmesi onla bunla otobüs durumları yaşaması yakışmaz.

bir diğer hususta ben türbanlıya yahut bir bayana yol verdim çoluk çocuk perişan ablamız ayakta çocukları bir arada tutmaya çalışma mücadelesi versin gibi bi durumda söz konusu olamaz

işin hası;

--spoiler--
güzel kardeşim akıllı ve biraz da mantık sahibi insan otobüste ne zaman kime yer vereceğini bilir, lakin daha bunu kavrayamamışsa(k) o zaman vay halimize *
--spoiler--
Yer sahibi istediği kişiye yer verme hakkına sahip olduğuna göre, gocunulmaması gereken durumdur.
Dünyaya böyle bakanlardan nefret ediyorum nedense bende arkadaş herhangi bir insana yapılan iyiliğin diğerine ne zararı var o an denk gelmiştir o kadına yer vermiştir ya da gerçekten vermek istemişse de seni ilgilendiren bir durum yok senin bu olaya karışman saçmalıktır sanki seni yerinden edip de oturtmuşçasına kızmanın ne anlamı var ki.
bir tespittir. otobüs hınca hınç dolu iken, ayakta bir sürü yaşça büyük kadın olmasına rağmen(başları açık olduğundan), bizim genç mümin kardeşimizin türbanlı genç kadını (ta uzaklardan çağırıp) yer vermesidir. çoğu kez denk gelmiş ve garipsemişimdir.

not: evet. yanımda türban taşıycam bundan sonra. evet. yaşım da büyük. *
Çünkü millet o kadınlara yer verirken kendi annesi aklına geliyor annesi otobüse tek binse ayakta kalmasına razı olmaz bi nevi empati.
Hem sizine ya adam istediğine yer verir şöyle saçma sapan düşüncelerinizi millete tespit diye sunmayın.
herkese yer verilmelidir, türbanlı felan farketmez bu konuda ölçü kişi ayakta yolculuğunu tamamlayabiliyor mudur.
Ötekileştirme bizi hayatın her yerinden vuruyor işte. Bugün minibüs olur yarın başka bir yer olur. Kimisi de kapalı olduğu için yer vermez bu da var. Lakin önemli olan kimin ne olduğuna bakmadan yalnızca hümanist bakış açısıyla davranmak. Bunu başardığımız sürece erdemliyizdir.
güncel Önemli Başlıklar