bugün

(bkz: otobüste metal dinleyene kızan kocakarı)

önce imla.
kızmakta haklıdır. otobüslerde, kalabalık ortamlarda başkasına dinletmek terbiyesizliktir, görmemişliktir. görmemişin metal müziği olmuş falan filan diye gider bu. ne yani, teyzemiz metal bar'ı basıp engel olduysa tamam, kocakarı de, yelloz de ne dersen de de, otobüste saygılı ol görmemiş...
bu tiplerin hulk arasında felaket tellalı familyasından olduğu bilinir. başlıca misyonları öpüşen çifte ayar vermek, kendince suçlu gördüğü, tanımadığı gençlere bile umarsızca laf atıp kepaze etmek, dışarıda gezindiğinde yerde gördüğü çamaşır mandallarını cebe atıp, balkonda tekrar recovery etmek gibi şeylerdir. ki bu benim babaannemdi oradan biliyorum, seviyorum yinede...
kocakarımızı rahatsız eden metal müzik değildir, kulaklıktan dışarı taşan sestir. kocakarımız uzun bir emekli maaşı kuyruğundan kaynaklanan yorgunluğununa, stresine fon müziği fazla geliyor olabilir, bilemeyiz...
dışarıya ses kaçırmayan bir kulaklık tercih edilirse kocakarımız da mutlu olur siz de.
empati efendim.
siz azarı yedikten sonra etrafındakilere '' satanist bunlar kitapsız çocuk , terbiyesiz pasaklı , puşşt '' gibi şeyler söyleyebilirler , çemkirmeleri de duyulabilir , duyulmuştur.*
güncel Önemli Başlıklar