bugün

otobüste bi koltuğun boşaldığını gördüklerinde can havliyle koltuğa doğru atak yapan, neredeyse etrafındakileri yıkarcasına hareket eden teyzelerimizdir. onlar varken biz gençlere oturmak yakışmaz, sıkıyosa otur. *
(bkz: otobüste japon kale oynayan teyzeler)
(bkz: otobüste 9 aylık oynayan teyzeler)
(bkz: otobüsün teyzesi)
(bkz: otobüste yer kapmak için hamile olan teyzeler)
yurdumun sorunu başından aşkın orta yaş üstü kadınlarıdır. hepsi hemen hemen aynı modeldir. 60 yaş üstü kartı çıktığından beri otobüsler bu tarz teyzelerin servisi haline gelmiştir adeta. bu tarz teyzelerle koltuk muhabbetine girmemek için gerekirse üçkuyular'dan karşıyaka'ya kadar ayakta gitmek seçilmelidir. huzurlu seyahatin gözünü seviyim varsın ayakta olsun.
otobüste koltukları gözetleyen teyzelerdir. koltuk kapmak başlıca görevleridir. genellikle kalabalıktan ve yaşından faydalanırlar.
her daim oturduğu 145 boy 115 kilosundan belli olan teyzelerdir.
(bkz: az ye de koş biraz)
otobüse bindikleri andan itibaren insanı tedirgin eden teyzelerdir.

teyze dediysem lafın gelişi, abla onlar abla. *
(bkz: teyze diyince terslenen 50+ yaşındaki kadın) *

-güneş vuruyor evladım bi yer değiştirsek, diyenleri de vardır ki o konuya hiç girmiyorum.
birde bunların parklardaki spor aletlerine koşan versiyonları vardır. sırada bekleyen birçok kişide olsa kaptığı(!) aleti asla bırakmayı düşünmezler. ne zaman arkasındaki sıra biterse o zaman haklı bir gurur ile evlerine dönerler.
yer boşaldığı anda olay mahalinde beliren teyzelerdir. genelde başı eşarplı, mantolu(baş örtüsüne canım kurban yanlış anlaşılmasın), vücut kitle indeksi +35 olan, hasta teyzelerdir.genel olarak eric cartmana benzerler(en-boy eşit ya; o manada), otobüse bindikleri andan oturana kadar da söylenirler(e o bedeni o bacakların taşıması zor olsa gerek haklılar).
rekabet hırsıyla oradan oraya geçerken güneş hangi tarafa gelmiyor hesabı yapmaya çalışan teyzeler.

(bkz: atıl kurt)
otobüs yeni yeni dolmaya başladıysa her zamankinden daha huysuz, daha gayretli olan teyzelerdir.
hani otobüs tamamen dolu olsa görmedim, çok kalabalıktı diyebilirsin.
ama otobüste ayaktan duran 4-5 kişi varsa işiniz zordur.
otobüse adım attıklarında direk kendilerine uygun bir yer ararlar.

--spoiler--
bu yerler genelde kapının yakınlarında bulunan koridor tarafı koltuklardır.
ve siz oraya oturduğunuz anda, teyzelerimiz için hedef haline gelirsiniz.
--spoiler--

gözlerini size kestirirler ve yavaş yavaş ilerlemeye başlarlar.
tutunacak milyon tane yer varken sizin olduğunuz yere gelirler, iki elleriyle önünüzdeki koltuğun tutma yerini ve sizin koltuğunuzun tutma yerini tutarak tamamen size odaklandıklarını belirtmek isterler. ve bir süre sonra kalkmazsanız bu kız/oğlan yorgun mu, hastalığı falan mı var acaba diye düşünmeden söylenmeye başlarlar.

vah yurdum insanı, vah.