bugün

Baya rahatlık gerektiren eylem.
Mütemadiyen yaşadığım eylem.
Yolculuklarda uyumaya bayılırım; otobüs, metrobüs, metro hatta uçak ve vapur da dahil. Hani şu kafasını yastığa koyar koymaz uyuyanlar var ya, hah işte onlardan biriyim kudurun.

Yolculuklarda da yandaki yolcuya doğru başımı yaşlandığım çok olur, bu yüzdendir ki bazen benim omzuma doğru uyuyakalanlari rahatsiz etmemek için büyük çaba sarfederim. Kazara uyandirirsam dahi ozur dilerim. Dünyanın en tatlı uyuma seklidir zira.
sanırım her şeyin başladığı yer olarak tarif edebileceğim olay. bundan yaklaşık 2 sene kadar önceydi. aylardan kasım olduğunu anımsıyorum. bulunduğum ilden bir kasabaya gitmek üzere bir otobüse bindim. 1-1,5 saatlik kısa bir yol aslında. herhangi bir bilet vs... gerekmiyor. herkes bulduğu yere oturuyordu. dışarısı oldukça yağmurluydu ve herkes otobüse akın etti. arkalarda kendime bir yer bulup oturdum. kitabımı açtım, az biraz okuyayım da zaman geçsin dedim. oldukça uykum da vardı, geriye yaslandım.

"otobüs hareket etmeden önce bir kız grubu araca bindi. tek tek yerlerini bulup oturdular. içlerinden birisi otobüs ücretini verip arkaya doğru geldi. iki yer vardı: benden yaşlıca bir adamın yanı ve benim yanım. biraz çekinerek yanıma oturdu. bana selam vermek amacıyla gülümsedi. aynı şekilde karşılık verip biraz toparlandım.

aradan yarım saat kadar geçmişti ve otobüs çoktan kalkmıştı. kızın kafasının hareket ettiğini fark edince baktım ve uyukladığını gördüm. kafamı cama çevirip dışarısını izlerken birden omzumda bir şey hissettim. evet, bu kızın başıydı ve omzuma düşmüştü. ne yapacağıma karar veremeyince biraz düşündüm ve öyle kalmasına müsaade etmem gerektiğini söyledim kendime.

kız biraz sonra uyanıp fazla utanmış bir biçimde özür diledi. ben de önemli olmadığını, devam edebileceğini söyledim. gülümseyerek kendisini toparladı. ardından yeniden düştü kafası omzuma ve yol bitene kadar uyudu.

nihayet kasabaya vardığımızda kızın güzelliğini ancak fark etmiştim. uyanıp tekrar özür dileyip memnuniyetle ayağa kalktı. ne olduğunu bilmiyorum, sormayın birden içimde bir şeyler hareketlendi ve kıza birkaç şey söyleyerek konuşmaya çalıştım. o da aynısı gibi karşılık verdi.

ne mi oldu? 1 yıldır evliyiz."

sonra kafamı kaldırdım ve muavin "geldik kardeşim hadi uyan." dedi.

ağız tadıyla rüya da göremiyoruz iq.
kötü bir durumdur.

yanımdaki 65 yaş üzeri bi dayıysa fark etsem bile kafamı kaldırmam nası olsa adam ölcek yakın zamanda rahatsız olsa nolur mk.
güncel Önemli Başlıklar