bugün

Zorunda mı?
valla sadece ağır hasta* veya hamileyse veya yanında niyeti pis birileri* olan bayanlara yer veriyorum yaşlılar sırf macera için biniyor.

neden benden sonra gelene yer vereyim ki. sebep?

valla kusura bakmayın hanımlar. belli ki siz 3 ayaklıdır *hiç yorulmaz diye oturduğumuz yere göz dikmişsiniz ama maalesef otobüste sırf çükümüz var diye sizden daha dayanıklı olmuyoruz. hani kadın erkek eşitti.
ben bir kadın olarak böyle bir şey beklemiyorum. eşitiz dostum böyle tribe giren kezbanları da anlamıyorum. elin ayağın tutuyorsa dikileceksin canım benim.
Neden kadın kötürüm değilse yaşlı değilse hamile değilse neden yer vereyim ki.
Gören de taş taşıtıyoruz sanacak.
toplu taşıma araçlarında ayakta kalmak kadınlar için çok uygun değil. ülkemizin acı gerçeği. o yüzden hıyar arkadaşlar yorgun olsalar bile o kadınlara kızlara yer verin.
Hıyar falan değildir, neden yer versin ki?
Kadınlar ayakta gidemiyor mu amk vermeyecek tabii.

T, içinde haksız itham bulunduran başlıktır.
hamile falan değilse yer vermiyorum.

evet yaşlı olanlara da yer vermiyorum.

8-9 saat hatta 12 saat hayvan gibi çalışıp yoruluyoruz. herkesin işe dönüş saatinde sırf gezme merakından dolayı dışarıp çıkıp gezip sonrada otobüse binip o kadar yorgun, evine dönmeye çalışan insanları ayakta yolculuk ettirmek ayıptır. 5 ve 8 saatleri arasında bence otobüse binmesinler. birde yer veriyorsunuz bir durak sonra iniyorlar siz ayakta kalıyorsunuz.
Sen kimsin amk? Götünün rahatını bu kadar düşünüyosan git taksiye bin.
Sabahın köründe kalkıp işe git ve eşek gibi çalış sonra yorgun argın eve dönmeye çalış ve kadına yer ver olmaz veremem kusura bakma çünkü yorgunum. Yaşlı ve bebekli bağyanlar istisna tabiki onlara yer veriyorum mutlaka.
Benim lan ne olacak?

Eli ayağı tutan karıya otobüste yer veren adam hıyarın tekidir.
allahtan arabam var da bunun gibi paçozları görmüyorum.

otobüste sadece çocuklu kadına yer verilir. onun dışında otobüste ya da sosyal hayatın herhangi bir evresinde kadına pozitif ayrımcılık yapılmasına sonuna kadar karşıyım. kadına yapılan pozitif ayrımcılık kadını küçümsemekten, "hadi sen süttensin, gücün-aklın yetmez" demekten başka bir şey değildir.
Sadece yaşlı, hamile, çocuklu kadınlara veririm. Başka yok. Hee birde erkek çok varsa ayakta kadın tekse o zaman yer veririm. Net.
vereceksiniz ulan hıyarlar, hadsiz köpekler!!!
ben tenezzül edip o leş ter kokulu, çakma parfümlerin havada uçuştuğu, oksijensiz otobüse biniyorsam herkes bana yer vermek için sıraya geçecek!!

arada bir halkın içine karışmayı seviyorum ama hak ettiğim değeri göremiyor oluşum beni bir miktar üzüyor.
hamile veya yaşlılara, bebekli kadınlara yer veririm ama genç kadınlara yer vermem. niye vereyim ki onun benden ne üstünlüğü var? o da insan ben de insanım
Ne vericem ulan. Kadınlar bizden dayanıklı bir kere olum. kolay mı çocuk dogurmak. Hayatın yükünü sirtlamak. Kadın olmanın kendisi zordur zaten. Mümkünse kadınlar bana yer versin. güçlü olmanın hakkını versinler anacim.
Eğer gadın genç ve sağlıklıysa, yer vermemesinde bir sorun olmayan hıyardır.

o neyse de geçen otobüse bindim, kızın biri kalktı abi buyur otur dedi. yaşlanıyor muyum ne.
Yaa zikerim centilmenliğini ,ulan eli ayağı tutuyor amk.
yaşlı bastonlu amcalara teyzelere yer vermeyen toromanı geçememiştir hıyarlıkta.
Otobüs yine biraz daha farklıda, erkeklerle dolu dolmuşta yazık kıvranan kızcağıza yer vermemek hıyarlıktır.
Ben sabah 9 akşam 6 milli kütphande ders mesaim var. Çıkyım binbir yorgunlık ,bitkinlik. Alışveriş gezmesinden dönmüş hatun kızmıza yer veriyim. O yorgunlukla ,neymiş kibarlıkmış. niye kibar olunca madalyamı takıyorlar, vay adama bakmı diyorlar !!!
konuyla ilgili bir minibüste bir diyaloğa şahit olmuşluğum var. şöyle ki;

organize sanayi bölgesi içinden geçen bir minibüs hattı bu. en arka köşede oturduğumdan dolayı benim zaten yer vermek gibi bir şansım yok. ama minibüs bildiğin konserve kutusu. ayaktaki ablalardan biri yanındaki ablaya aynen şu cümleyi kurdu;

"ben bu çocuklara da kızamam, kıyamıyorum ki sanayide çalışıyorlar akşama kadar, işleri ağır, yoruluyorlar bütün gün, bizim gibi mutfaktı, sekreterdi, temizlikti değil ki işleri. yaz kış demeden sıcakta soğukta haşat oluyor gençler. hiç kızmıyorum. otursunlar hakları, yoruluyorlar, yıpranıyorlar çünkü."

bu da böyle bir yaşanmışlıktı.
Akşama kadar calisip yorulmuş erkeklerin günden gelen kadınlara yer vermesini desteklemem. Kimse kimseye yer vermek zorunda değil. Yaşlılar hariç.
En doğrusunu yapmaktadır. Sırf kadın olduğu için birisine yer verenin zihniyetinden şüphe edilmesi gerekir esas.
Burda cinsiyet örnek verilmemeli. Onun yerine hastaya, yaşlıya vb. Yer vermeyen olarak değerlendirilmelidir.