bugün

-kardeşim bu ne ya? ilerlesenize biraz arkalara doğru.
- nereye ilerlicez yer mi var?
+hanımefendi bindiginizden beri telefonla konuşuyorsunuz tüm aile sırlarınızı öğrendik

-ne güzel ışte tanışmış olduk.
- şu çocuğa bak kardeşim yayılmış kulağına da kulaklığı takmış. yaşlılar da ayakta duruyor
- valla artık saygı maygı kalmamış. eskiden böyle miydi ?
Hepsini yıllar önce facebookta okumuşuzdu Diyalogları. Komik mi lan?
"Ğaptağn klimayı aç yandık burda"

"Kaptan! Ben demin vermiştim üstü gelmedi"
yolcu otobüse biner ve sorar-akbili olan var mı?
bir yolcu- yav millet alışmış nasıl olsa bir keriz çıkar akbil verir diye akbilini doldurmaz sonra da akbilin var mı? oh ne güzel.
bir başkası hiç ses çıkarmadan akbil uzatır. akbili alan para uzatır.
akbili veren- yok kalsın gerek yok
akbili alan- rica ederim alın.
-yok kalsın
- sağol, allah razı olsun.
ve mutlu bir şekilde sonlanır.
Keşke başlık silindiği için entry siliniyor diye bilgilendirme gelse. Bu kadar kolpa içi boş zerre komik olmayan şeyi yaran başlığı altında toplamak ayıp.
-kaptan hooop kaptan alooo kapıyı aç kapıyı kadın sıkıştı.
şoför- Kardeşim millet duruyo duruyo tam otobüs gideceĞi ZAMAN iniyor. bıktım bu milletle uğraşmaktan. hasbinallah yav. töööbe töööbe.
bu diyaloglar komik olmaSA DA HER YOLCUNUN ACI ACI GÜLÜMSEMESiNE NEDEN OLUYOR. KAHKAHADAN YERLERE YATIRMASI DA ŞART DEĞiLDiR. ne yapacağız her diyaloğa yerlerde yuvarlanıp gülecekmiyiz? OTOBÜSE BiNMENiN KENDiSi BAŞLI BAŞINA YARAN ŞEYDiR.METROBÜS DE DAHiLDiR BUNA.
OTOBÜSE BiNERKEN"LAN ŞU KALABALIĞA BAK "DiYEN KiŞi DE BU KALABALIĞA DAHiL OLACAK DEĞiLMiŞ GiBiDiR . FATURAYI SON GÜNE BIRAKIP KUYRUĞA GiRERKEN "LAN ŞU KUYRUĞA BAK YAV HERKES SON GÜNE BIRAKMIŞ" DER GiBi.
çok zaman önceydi akşam iş çıkışı belediye otobüsüyle eve gidiyorum. otobüste inmek isteyenlerin bastığı düğmeye uzak kalmış bir bayan arkadan seslendi.

-bana da bi basar mısınız?

otobüste kadın indikten sonra gençlerin arasında dönen muhabbetin bini bir paraydı.
zile basar mısınız ?
+aaa anneeee bak dinooozoooorr
- evet yavrum dinozor
+anne neden ona binmedik, binsek götürmez mi?

welcome to the ankara we've got fun and gökçek.
teyzeciğim hep bana yediriyosun şu fındıkları azıcık da sen ye.

yok yavrum ben üzerindeki çikolataları seviyorum.
+ ahmet agabey baskanlık seçiminde kime oy vereceksin?
- Ne başkanlığı amugakoym, gecen sene seçmedik mi başkanı
+ yok agabey o referandumdu
-?!?!/+?!
+Kardeş nerden geliyon.
-cezaevinden çıktım, akrabaları ziyarete gidiyom.
+ouu bende geçen sene çıkmıştım kaç sene yattın?
-10 sene cinayetten.
+Çok yatmıssın babo ben hırsızlıktan 1 sene yattım çıktım.
(Muhabbete dahil olan 3. kişi yanımdaki dayıda eski mahkum)
*gençler şimdilerde cezaevi ortamı pek düzgün siz bide eskileri görseydiniz zordu ama hepimiz kardeş gibiydik.
4 lü kompartmanda ben hariç üçü cezaevi çıkışlı oldukları için muhabbet bu minvalde uzar ve en son muhabbete kendilerini kaptırıp bana dönüp sorararlar

"Kardeş sen kaç sene yattın"