bugün

Cam kenarı, cam kenarı diye cengeden arkadaşlar; otobüs kazalarında cam kenarındaki yolcuların yaralanma yahut ölme riski koridordakilere nazaran 4 kat daha fazladır.otobus camları, çarpışma esnasında şiddetli
Bi patlama dağılır cam kenarindakilerin kolları, yuzleri bacaklari ana damarlardan kesikler alabilir.
oncelik sirasina gore; (otobusse)
1- tekli koltuk
2- cam kenari

(ucaksa)
1- cam kenari (acil cikis kapisi tarafi mumkunse)
Eğer güvenlikse

Koridor, otobüsün ortası ve kemer takılı olmalı.

Bunu otobüste kaza geçirmiş biri olarak yazıyorum. Otobüs yan yattı ve bir süre sürüklendi sonra yoldışında devam etti. Cam kenarındakilerden kolları otobüsle yol arasında kalanlar, parmakları kopanlar oldu. En arka köşede oturan yaşlı bir teyze hayatını kaybetti.

Emniyet Kemeri kesinlikle önemli! ben yukarı kalkan tarafdaydım diğer tarafa sırt üstü düştüm neyse ki orda kimse yoktu ama felç kalabilirdim.
Uyumalik cam kenarı, rahat hareket etme ve bacak konforu koridor.

Imza Profesyonel yolcu.
fakirler paraya kıyıp tekli koltuk alıyormuş.

iki koltuğu birden alırım. kafa bi yerde ayaklar bi yerde, istediğim gibi yatarım, kalkarım.
Ben koridorcuyum.
yanda oturacak kişi tanıdıksa, cam kenarı daha iyidir. yabancı biriyse, koridor tercih edilmelidir.
Muavin koltuğuna çok özeniyorum ben.
Şüphesiz cam kenarıdır. Eğer kızsanız* ve koridor tarafında oturuyorsanız muavin sizin omuzunuza bilinçli bir şekilde fortlayabilir.
Cam kenarı iyidir . Dağları , ağaçları , hayvanları izleyerek gidersin .
Paraya kıyıp tek koltuklu olanlarına oturun hem cam kenarı olsun hem koridor. Beyin bedava.