bugün

ilk durakta bitme ihtimali olan aşktır. evet.
son durağa kadar sürebilecek olan aşktır, ta ki aşık olunan kimse daha erken inmezse.
uzun yolda, sıcak havada, otobüsün açık bir camından gelen rüzgarla saçları dalgalanan, bu sırada kışkırtıcı parfümü otobüste dalga dalga yayılan kıza olan saniyede bakma oranının yükselmesi ve durağa kadar bunun devam etmesi durumudur.
en boktan ve en kısa süren aşktır, daha doğrusu hoşlanmadır. yarım saat civarında bakışırsınız, ama emin olun ki hiç bir zaman o kızla aynı durakta inemezsiniz. ben denedim inmeyi, boşuna tekrar otobüs parası verdim amk, kız arkadaşına ait olduğunu düşündüğüm arabaya binip gitti sonra. yani siktir edin, her şey o otobüste kalsın, daha tatlı oluyor.
lise öğrencisi, bilemedin en fazla üniversite ikinci sınıf öğrencisi işidir. daha büyükseniz realite sensörlerinize bi baktırın gençler.
muhtemelen aynı saatlerde aynı durakta kızı beklemekle geçecek günlerin başlamasıdır.
hiçbir zaman konuyla alâkalı reklamlardaki gibi bir hikayenin oluşmadığı olaydır.
iki durak sonra terkedilme acısını yaşatır.
hemen twitter'e ''ayyy çok şeker bir çocuk var tamda karşımda bana bakıp bakıp gülüyor.'' yazmaktır.
aşkı sadece fiziksel güzelliklerin cazip gelmesinin yeterli olduğu şekliyle algılarsanız bu gibi durumlarda deli gibi aşık oldum diyebilirsiniz tabi. ama bence aşk daha fazlasıdır. benim tanımıma göre ilk görüşte çok hoşunuza giden bir insana ne kadar hoşunuza giderse gitsin gerçekten aşık olmuş olmazsınız. çok hoşlanırsınız sadece. bu "prime mover" dediğimiz ilk etkidir. aşk kişiyi tanıdıkça eğer dünyaya bakış açısı, insanlarla ilişkisi, değer yargıları vb... kavramlar da hoşunuza giderse anlam kazanır. insanları gerçekten tanımadan aşık olduğunu söylemek yüzeyselliktir bence. tabi aşkın evrensel bir tanımı olmadığı için herkes istediği gibi atıp tutabiliyor o da ayrı...
(bkz: platonik)
çoğunlukta fordçuların başına gelebilecek bir olaydır en çok teması onlar yaparlar göz temasından olmasada göt temasından etkilenirler.
hüzünlü bir durumdur. onu bir daha göremeyeceksinizdir.

bugün o minibüste gördüğüm mavi gözlü, siyah saçlı kız, sana sesleniyorum; beni bul, beni bul ki ben de kalbimdeki yerini bulayım. ben telefonuna çarpıp düşüren, sonra da "afedersiniz" diyen yolcuyum. bul beni güzel kız! *
acil aşık olmaya meyilli akbil sahibi kişinin yaşadığı anlık aşktır. heran aşka hazırdır kendisi. zaten aşkta anlık gelir. bazen otobüste bazen fatura kuyruğunda.
üzülmeyin dostlar artık facebook ta bunu düşünen bir grup var. en asil duyguların insanlarının açtığı bir sayfa evet!adıda otobüste gördüm mü neydi işte ne karın ağrısısysa onuda sen bul yarram ne olcak.girin arayın bulun aşk ertelenmez belkide oda orada sizi arıyordur.hadi kolay gele bu sorunuda çözdük memleketten çok şükür.
olsa olsa hoşlantıdır, aşk olmayandır.
filmlerde o kişiyle bir daha karşılaşıldığı, arkadaş olunduğu vs. görülür. *
3 yıl sürebilecek kapasitede olan aşktır efendim. kız sonra sizin okuldan hiç tanımadığınız biri çıkarsa tabi işler iyice sarpa sararsa falan filan.. (bkz: kişi kendinden bilir işi)
Şehirler arası yolculukların heyecanıdır.
otobüs 500t ise inerken evlenmiş bile olabilirsiniz.
güncel Önemli Başlıklar