bugün

yer verilen bayan yaşlı veya çocuklu değilse akıllarda soru işareti uyandıran hareket tarzı.
özel bir durum yoksa çok gereksiz bir durumdur. herkes yorgun argin eve dönerken yada bir yerlere giderken ve ayni parayi verirken neden oturan erkeklere militanmis gibi bakilir, anlasilmaz. bunun saygiyla bagdastirilmasi ayrı bir sacmaliktir.
bayana sırf bayan diye yer verildiğinde neden acaba diye insanı derin düşüncelere sevk eden durumdur. şahsen ben kaç yolculukta buna şahit oldum.
sıklıkla yaptığım eylemdir. otobüs kalabalık sen oturuyorsun ayakta tanımıyor olsanda bir genç kız ve ne kadar sıkıntılı olduğunu görüyorsun. kendisine dokunabilmek için çırpınan bir sürü abazan, ee eve kadar ayakta durursak ölmeyiz sanırım.
OTURDUGU YERDEN KALKIP YOLA YÜRÜYEREK DEVAM EDECEK OLANDIR. ÇÜNKÜ DAHA FAZLA BAYILMAYA DAYANAMAYACAK OLANDIR. BU ARADA BAYAN BOŞALAN KOLTUĞA OTURACAKTIR.
Centilmen magandaların cirit attığı ülkemizde bolca rastlanan durum. Bayana sırf bayan diye ver vermek de kanımca tuhaf bir durumdur.
bursa'da genelde söz konusu olmayan durumdur. bütün erkekler oturur, bütün bayanlar ayaktadır. ölüyorum yer verin deseniz bile suratınıza garip bir ifadeyle bakarlar.
sözkonusu bağyan türbanlıysa şansı hayli artar.
(bkz: buyur bacım)
kadınlara her türlü garip işkencenin yapıldığı memleketimizde arada bir yapılan centilmenlik örneği hareket,o da kız güzelse değilse dikilsin tepemde anlayışı hakim olmakla beraber;niye yer veriyoruz yani kızlara kim çıkarmış bunu nerde yazıyor.bir daha ömür boyu görmeyeceğim bi kıza centilmenlik yapsam nolur yapmasam nolur.muhtemelen feminist bi kadının ortaya attığı,yer vermek centilmenliktir yalanı hala devam ediyor.lafa gelince kadın-erkek eşit oluyo ama otobüste on dakika ayakta bekleyemiyorlar.
feminizme aykırıdır.
yer verilen bayanın hiçbir özel durumu yoksa (hamile, çocuklu, yaşlı vb.) yapılması en gereksiz ve saçma davranışlardandır. "şanslı olsaydım anamdan kız doğardım" cümlesini sık sık akıllara getirmektedir.
Eli yüzü düzgün, fiziği hoş, temaşa zevkine hitap eden hafif dolgun bir bayansa yeme de yanında yat tarzı davranıştır.
bayana yer veripte birde inene kadar tepesinde bekleyen tipler vardır.yaptığı iyiliğin karşılığını başka türlü bekleyen tipdir bu,yoksa neden beklesinki tepesinde.