bugün

Tek el ve iki ayak ile ya da sadece iki ayak ile dengede kalabilmek. Bunları gerçekleştirirken okuyabilmek ve anlayabilmek. Aynı anda iki ve üzeri işi başarabilmeye bir örnektir.
Otobusun ani bir hareketinde yere yuvarlanacak olan kisinin gerceklestirecegi eylemdir.
kitap kurdu bir arkadaşımın yaptığı bir eylemdir. hatta sayfaları çevirebilmek için otobüsün durmasını bekleyip burnu ile sayfaları çevirme azmidir.
insana yanına yaklaşıp kitabı bu kafar özel kılan ne size eşlik edebilir miyim soruları yöneltilmesi gereken irfan kişidir.
her sabah ve aşkam, işe gidip gelirken yapılabilecek eylem. ayrıca, okunan kitap daha iyi akılda kalıyor sanki ya da bana öyle geldi.
Hayatının büyük bölümü yolculukta sağa sola bakarak, kitap okuyan entele dantel diyerek geçiren insanların terfi mertebesi. O boş yolculukları da anlamlandırma girişimidir...
(bkz: Otobüste ayaktayken kitap okuyana yer vermek)
(bkz: otobüste kitap okuyanın yaşlıya yer vermesi)*
(bkz: ben yaptım biliyorum)
ayakta gitme işkencesini hafifleten, oturanlara da iç hesaplaşma yaptırdığına inandığım aktivite.
koca bir yaşam boyunca tüm yolculuklarını alık alık camdan dışarıyı seyrederek geçirenlerinde aradabir denemesi gerektiğini düşündüğüm fiil.
(bkz: erkekleri çekici yapan detaylar)
(bkz: baş dönmesi)
kitap okumanın tadını almış bünyeler için son derece normal, yapılası eylemdir...
kitap okuduğunuz tek zaman dilimi otobüste geçeniyse ve yolculuk bihayli uzunsa ve mp3 çalarınızın şarjı yoksa ve yeriniz de kıyaksa yapılacak en mantıklı harekettir.
kitabı elinden bırakamamak sözcüğünün eyleme geçmiş halidir.zor ve zevkli bir iştir.okunan için değer dedirtir.
eğer önünüzde notunuzu yükseltmeniz gereken bir sınav varsa, gece televizyonla vs. geçmişse ve otobüste yer bulunamamışsa yapılmalıdır.
kızılaydan gopa giden otobüste karşılaştığım olaydır.bir eliyle demire tutunup diğer eliyle kitap okuyan kırklı yaşlarında,beyaz kısa şaçlı,gözlüklü,spor giyimli bir bayandı.ve tahmin edebileceğiniz gibi bayan yabancıydı.kuğulu park civarındaki durakta indi.şimdi düşünüyorum da kadın kısa bir mesafe dahi olsa kitap okumak için o yaşta öyle bir akrobatiklik gösterdiğine göre bu kitap dedikleri şey güzel birşey olmalı değil mi sevgili uuserlar?ama bizim yapacak daha önemli şeylerimiz var.saatler boyunca entry girip girilenleri okumak gibi.
üstün denge unsurlarına sahip,miyagi san'ın sahibi olmak isteyeceği bir öğrenci tipinin kitabı okumaktan çok
"lan acaba şurdaki kız görüyor mu ne okuduğumu" sorusunun cevabının evet olma ihtimalini sevmiş insanların anlaşılamayası,"ulan madem bu kadar insan okuyor neden hala ülkem bu halde" demek istenesi bir durum.
(bkz: miyagi san)
(bkz: karateci çocukların abileri ablaları)
(bkz: otobüs ne kadar sallansada beni etkilemez duruşu)
***.otobüs lambur lumbur virajlar alıyor.** *Neyse kahramanımıza gelelim, herkes ayakta dengesini zor sağlarken bu sadece demire tutunuyor ve gözünü kitaptan bi saniyeliğine bile ayırmıyor.Titanic'deki gemisini terketmeyip çalmaya devam eden orkestra bile bu kadar aşkla okumuyor azizim.* *
"her yerde okuyabilirim abiii" yi kanıtlamaya calısmak
ben de kanıtlarım arada sırada...
zoraki yapılan ve pekte verimli oldunu sanmadığım bir ayakta eylem şeklidir.amman birde entel ayakta hemde ingilizce kitap okuyorsa değmeyin havasına..böle bakışlar gözüne gözüne girer entel arkadaşın.hoşuna gider tabi ayaktakinin.luzumu yoktur bu tarz şekillerin.
otobüste kitap okumaktan çok başkasının gazetesine göz koymak daha iyi bir eylemdr..
bunu sırf gösteriş için yapanlar da vardır vaaay ne kültürlü desinler diye her gün farklı bir klasiğin orta sayfalarını açıp etrafa bakarlar ama kitapla o kadar alakasız tipler vardır ki kitabı ters tuttuğunun farkında bile değildir
sınav haftalarında bu olayın ciddi bicimde artıs gosterdigi gozlemlenmistir.
(bkz: tasiyomi)
düşmek isteyen bir kişinin yapabileceği eylem.
Yurdum otobüslerinde fazla yapılmaması gereken bir eylemdir. Malûm 34 kişilik otobüslere 100 kişinin bindiği düşünülürse değil kitap okumak durmak dahi mümkün olmadığından kitap okuyan kişinin fren esnasında savrulacağını düşünmesi gerekmektedir.