bugün

ankaralı biri olarak sikimde bile olmayan durumdur.

ego kart için de geçerli aynı durum, gerçi ben otobüse fazla binmem, genelde arabayla giderim okuluma da neyyse..
akbil, elden ele gezip geri döndüğünde artık yalama olmuştur.
akbil herkezin elinden geçtiği için bakteri yuvasına dönebilir.
(bkz: akbil muavin boru hattı)
(bkz: bir star wars serisi olarak akbil savaşları)
gönderdikten sonra kafayı uzatıp 'ne oldu lan benim akbil' diye düşünmek
akbil geri geldiğinde ıslak mendille silinmemelidir.zira küfür etkisi yapar.
arkadan binildiği için arkada rahat olanlar tarafından önce küfürleri yiyip, o pozisyonda akbil gönderme eylemidir.
arka kapının hemen önünde huşu içinde yolculuğumu yaparken başıma gelen durumdur.

-pardon akbilimi öne uzatırmısınız. (deri anahtar çantasıyla beraber)
-tabi verin.
-ya arkadaşım bi zahmet şunuda beraber gönder. (en az 15 tane anahtar artı flash diskle beraber)
-...
-şunu da verir misiniz. (20 santimlik tüylü oyuncakla beraber)
-hıh şöyle takın onuda serçe parmağıma.
-biladel şunu da bi yollayıver. (3-4 anahtar artı tırnak makası ile beraber)
-(iç ses: senin tırnaanı skym, g.toğlanı seni, öğğrrk miğdem kalktı a.ına koym)
öğrenci kesiminin birçok durumda uygulamadığı eylemdir. doğrudur. ne gerek vardır.

şöyle de bir anı var efendim; yaklaşık 7 ay önce akbil çıkarmak için karaköye giderken yolda ne göreyim dersiniz?
bir adet akbil, akbil indirimli olduğu için tekrar bi' akbil çıkarma gereksinimi duymadım.
akbil sahibi 1929 doğumlu bir dede, sanırım toprak olmuştur.
geçenlerde akbili gönderdim, geri dönüşte hummalı bi' insan trafiğine yakalandı. adam önlerden bağırıyor şu akbil kimin diye isimde belirtiyor ancak ben hiç oralı değilim. tüm otobüsü strese soktum. sonra akbilin geri dönmediğini farkedince ulan benim akbil ne oldu serzenişindeyken, "o akbil benim uzatır mısınız" diye bağırınca. teyzemin biri tuhaf tuhaf suratıma baktı.
sabah sabah akbili elden ele dolaştıran tüm insanlara benjamin button resitali yaşattım.

derin not: emanetinin sahipçisiyim 1 mayıs 1929 doğumlu dede.
akbili serbest bırakacaksın dönerse senindir dönmezse zaten hiç senin olmamıştır.