bugün

arasında bu tür şoförler de bulunan şöfor modelidir. ne yazıkki bu şoför hemşehrimdir. not: tanıdık şoförlerden aldığım istihbarata göre. otobüs yeni alınmış batmana getiriliyor. yolcu yok yani içinde.

http://www.youtube.com/watch?v=h9GT-9U_ZNA
çoğu göbekli ve bıyıklı olan, yaş ortalaması yüksek kişilerdir. bu yaş ortalaması o kadar yüksektir ki, yolda kalp krizi geçirip ölenleri bile vardır.

aksesuar çoğu sarı mercedes yüzüğü takarlar, vites atarken gözüksün diye mutlaka sağ ele takılır ve gözleri sürekli ilk 4 koltukta olur.

(bkz: şoförler ve otomobilciler federasyonuyla görüştüm haberler çok kötü)
genelde kaptan diye hitap edilirler.

birnevi ego tatminatı heralde. transatlantik kullanıyor ambiansı oluşturuyordur kaptanda.
genel itibariyle göbekli rayban pilot gözlükleri ile gayet havalı kimselerdir. koltuğa geniş bir şekilde kurularak dinlenesi parçalarla koltuğa daha bi yayılırlar ve direksiyonu tutma konusunda parmakları devre dışı bırakarak avucla kontrole geçerler. otobüsün salınımlar esnasında kendilerini bu salınıma bırakarak kuulluklarını sergilerler hatta ileri gidip ekstradan sağ sol salınımı ve yalpalanmaları yaparlar. kisi güzel bir bayana literatündeki en güzel espirilerini yapmaktan hiç çekinmez ve espirinin sonunda dikiz aynasından önde oturan benim gibi garibanlara onaycı bakış atarlar. ama ne olursa olsun o yol bitmez.
göbekli, bıyıklı, güneş gözlüklü sevimli amcalardır. otobüs şoförü oldukları her hallerinden bellidir, arabayla bir otobüsün yanından geçtiğinizde şoförün ne kadar heybetli, direksiyona ne kadar hakim olduğunu görürsünüz. prestij olarak, tır şoförlerinden daha üstündürler; tır-otobüs şoförü geldiğinde muhtemelen kızı otobüs şoförüne vereceklerdir, zira bu adamlar sabah gider akşam dönerler; yolculuk ediyor olsalar da maaşları gayet iyidir ve sabah gidip akşam dönerler. fakat tır şoförlerinin karizmasını, onların ustalığını asla yakalayamayacaklardır. otobüs şoförüne kaptan demek sadece onun götünü kaldırır, ama tır şoförüne "der meister!" derseniz akan sular durur. *
çocukluğumda tır şoförlüğünden sonra düşündüğüm bir meslektir ayrıca. *
Uzun yol otobüs şoförünün gece, öndeki araca, ''sollanmak için müsait misin anam?'' yollu düşünceyle selektör yapması ve benim bu duruma şahitlik ederken ki heyecanım, görülmeye değer.
genç olanları bildiğin artiz dir. yani artiz yamağıdır, artiz özentisidir, puşttur. orrrrrrrrrospu çocuğudur.

otobüsün şoförü olduğu için istediğini otobüsüne bindirebilir, istediğini indirebilir. dikiz aynasından kız keser, üniversite öğrencilerini kıskanır...

böyle götveren bir meslek grubu yani.
(bkz: winzip)
En kısa sürede nesli tükenmesi gereken (şehir içi otobüs şoförlerinden bahsediyorum) insanlardır.
Klima açan belediye otobüsü şoförleri parti kursa tek başlarına iktidar olurlar. Diye düşündürenlerdir.
her seferinde beni görmeyen insandır. arkasından bağırmama rağmen durmayan insafsız insandır. (bkz: entry nick uyumu)
otobüsün klimasını açtığı takdirde benim gözümde bir halk kahramanıdır.
aceleniz olduğunuzda yavaş, işiniz olmadığında hızlı giden; durakları bazen pas geçen şoför türü.
Kulaginda kulaklik, gözünde gözlük ve karizma bakislariyla ates eden, yetenekli abiler.
neymiş esrar alıp yola çıkıyorlarmış. ulan mk esrar alan adam o yola çıkabilirler,hareket amirleri fark etmez mi o adamın üflediğini.
her sabah beni bir sürü herifle temas ettiren iett, otobüs kaptanlarına da nikah kıyma yetkisi ver de namusum temizlensin! kan çıkarıcam huleyn!
http://kermitiye.blogspot...2014/07/blog-post_17.html
(bkz: tanrı olmak isteyen otobüs şöförü)
her an dayağa maruz kalabilmektedir...
Havalarından geçilmez sanki uzay mekiği sürüyorlar amk.
Günde 8-9 saat trafikte direksiyon sallayan emekçilerdir.
en yaygın şehir içi ulaşım aracını kullanan kişiler.
Kafadan kontak olma ihtimali: %90.
güncel Önemli Başlıklar